• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme, Shëndet

Panxhar, mollë, karotë : Lëngu i jetës, ja sëmundjet që parandalon

Lëngu i freskët i panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë për shkak të vlerave të shumta ushqyese që mbart.

Ja përfitimet që merrni nëse e pini çdo mëngjes këtë lëng të freskët:

Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene
Lufton radikalet e lira në trup
Parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave
Trajton ulçerën e stomakut
Nxit sistemin imunitar
Përmirëson shikimin, eleminon sytë e kuq nga lodhja
Përmirëson shëndetin e lëkurës
Kuron infeksionet e fytit
Eleminon toksinat dhe mbeturinat nga zorrët
Përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë
Është e këshillueshme për anemikët
Përmirëson kujtesën
Ju ndihmon të flini
Ul tensionin e lartë të gjakut
Qetëson dhimbjet menstruale/ Shendeti