• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Paketimi i sallatës sjell me vete një problem të madh

Nëse doni të jetoni shëndetshëm me siguri jeni munduar të merrni sa më shumë ushqime nga shtëpia në punë, apo ambiente të tjera. Sallata është një ndër to, e paketoni dhe e merrni me vete,por ky është një gabim.

Imazh i ngjashëm

Një studim i fundit ka zbuluar se një pjesë e vlerave ushqyese të sallatës, ikin pasi i paketon. Për arsye se këto produkte janë të ndjeshme ndaj dritës. Ndaj nëse mendoni se po hani aq shëndetshëm sa në shtëpi kjo nuk është plotësisht e vërtetë. Më e mira gjë që mund të bëni është gjetja e një zgjidhjeje alternative./revistawho.com

Rezultate imazhesh për paked salad

CLOSE
CLOSE