• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla, Lajme

Lërini arrat të qëndrojnë në ujë, kjo është e mira që do i bëni stomakut

Arrat mund të jenë një gjysmë vakt shumë i mirë në një ditë kur nuk dëshironi të konsumoni shumë ushqim. Vlerat e saj ushqyese janë të shumta dhe mund të plotësojë kërkesat që trupi juaj ka përgjatë një dite. Megjithatë ndonjëherë ato shkaktojnë problem në stomak, të cilat mund t’i zgjidhni shumë lehtë. Mjafton që para konsumimit arrat t’i kaloni në një proces vetëm me ujë.
Qërojini arrat dhe vendosini në një kavanoz të mbyllur dhe lërini të qëndrojnë aty për pak kohë. Uji do të bëhet shumë i verdhë dhe ju duhet ta ndryshoni atë përsëri. Këtë proces mund ta bëni deri në tre herë derisa uji të jetë i pastër. Ky proces neutralizon enzimat që janë të vështira për t’u tretur dhe stomaku juaj do e ketë më të lehtë shpërbërjen e tyre./revistawho.com

CLOSE
CLOSE