• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme, Shëndet

Lëngu që i shpall luftë dhjamit rreth barkut, vetëm me 3 përbërës natyralë

Shumica prej nesh kanë të njëjtin problem me dhjamin e bezdisshëm në bark. Pa marrë parasysh se sa ne ushtrohemi, hamë apo shkojmë në palestër zona rreth barkut është më e vështira për t’i dhënë formë. Më poshtë keni recetën që ndihmon në djegien e yndyrës rreth belit dhe përveç kësaj, do ju kursejë shumë të holla dhe energji nga të shkuarit në palestër.
Përbërësit
­një lugë çaji me çaj jeshil
– 3 gjethe dafine
– Një shkop kanellë
– Ujë 800ml
Të gjithë përbërësit janë jashtëzakonisht të dobishëm për nxitjen e metabolizmit dhe stimulimin e procesit të djegies së yndyrës në trup.

Përgatitja:
Vloni ujin dhe shtoni kanellën, gjethet e dafinës dhe çajin jeshil. Mbulojeni dhe lëreni të rrinë bashkë për 15 minuta, pastaj kullojeni. Koha ideale për ta konsumuar është menjëherë pasi zgjoheni ne mengjeS. Pini gotën e parë të këtij çaji me stomak bosh në mëngjes. Të dytën menjëherë pasi keni ngrene mëngjes, dhe te treten vetëm pak para se të shkoni në shtrat ne darke. Tre gota nga ky çaj është ajo që ju duhet për një bark të sheshtë brenda disa javësh. Së shpejti do të filloni të bini në peshë teksa yndyra do të fillojë te shkrirje nga pjesët kritike në trupin tuaj dhe do të shihni rezultatet e para rreth një jave me pas nga fillimi i perdorimit. Është e rëndësishme që të kihet parasysh se çdo menyre per humbje peshe duhet të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe aktivitetit fizik të moderuar. E rëndësishme: Mos përdorni këtë trajtim nëse jeni shtatzënë apo me fëmije në gji./Panorama