close
A e dini se ...JetëKëshillaLajmeShëndet

Largoni toksinat nga trupi me këtë mënyrë alternative efikase!

uje-uje-w-e1483089622987

Kultura të shumta kanë përdorur kripërat Epsom për mijëvjet, për shkak të vetive të ndryshme të dobishme, për detoksifikimin e trupit detox, në kopshtari dhe pastrimin e shtëpisë.

Emri i tyre vjen nga burimi i kripur në Epsom në Surrey, Angli.

Kjo kripë është e ndryshme nga të tjerat pasi është një kompleks i mineraleve të pastra, magnezit dhe sulfateve, të cilat ofrojnë përfitime shëndetësore të fuqishmë dhe detoksifikojnë të gjithë organizmin.

Ato zhyten lehtësisht nëpërmjet lëkurës dhe hyjnë në gjak. Lëkura i thith ato dhe largon toksinat plotësisht.

Kur shtohen në ujin me të cilin bëni banjë, këto kripëra stimulojnë një proces të njohur si osmozë, i cili eliminon kripën dhe toksina e rrezikshme për trupin, duke lënë hapësirë për magnezin dhe sulfatet të hyjnë në sistem./shendeti

loading...