close
A e dini se ...JetëKëshillaLajme

Largoni përgjithmonë aknet nga fytyra me këtë recetë natyrale

aknet-1476744663-2871985

Aknet janë fatkeqësi e adoleshencës dhe thjesht pjesë e bezdisshme për të rriturit!

Aknet më së shumti shfaqen në fytyrë, qafë dhe shpinë e sigurisht që janë mjaft të mërzitshme dhe ndikojnë në dukjen e çdo kujt. Për fat të mirë ekziston një recetë e cila largon nevojën e medikamenteve të rrezikshme për t’i trajtuar ato, transmeton lajmi.net Ky është një ilaç i vjetër që prejardhjen e ka nga mjekësia popullore ruse:Në një kavanoz, përzieni 3 lugë mjaltë të papërpunuar, organike dhe natyrale së bashku me një lugë të çajit kanellë dhe përzieni me lugë të drurit (vetëm me lugë të drurit). Bën mirë që masa të aplikohet në fytyrë para gjumit dhe të mbahet gjatë tërë natës, në mëngjes fytyra lahet me ujë të ngrohtë dhe sapun. Rezultatet do të jenë të dukshme për dy javë.

Tags : akne
loading...