• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Lamtumirë qimeve mbi buzë brenda pesë minutave me këtë recetë natyrale

Në këtë artikull do t’iu paraqesim një ilaç natyral që do t’iu ndihmojë me heqjen e qimeve mbi buzë.

Qimet e padëshiruara të trupit dalin kryesisht në fytyrë, duar, këmbë dhe shpinë dhe janë një nga problemet më të mëdha kozmetike, që përballemi çdo ditë.

Disa nga shkaqet më të zakonshme për qime të padëshiruara janë: medikamentet e caktuara, mosbalancimi hormonal, shtatzënia ose cikli menstrual i ç’rregullt.

Në ditët e sotme ka teknika të shumta të heqjes së qimeve: depilim, elektrolizë, heqje me lazer, etj., Por të gjitha janë shumë të shtrenjta dhe jo gjithmonë japin rezultatet e dëshiruara.

Ky trajtim natyror është jo vetëm i lirë, por jashtëzakonisht efikas. Hidhni një sy recetës:

Përbërësit:                                      

– Një filxhan vaj bebeje

– Një lugë gjelle me jod 2%

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit.

Udhëzimet:

Merreni përzierjen dhe fërkojeni në zonën e prekur për dy minuta. Lëjeni të qëndrojë për 5 minuta, derisa të japë efektin e saj. Pastaj, përdorni një leckë të lagur për ta larguar atë. Përsëriteni këtë trajtim për disa ditë dhe do të vini re shpejt se qimet tuaja gradualisht do të bëhen më të holla dhe do të zhduken përfundimisht.