• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme

Kjo është receta më e kërkuar në Google për vitin 2016

Receta më e kërkuar në googlë gjatë këtij viti që po lëmë pas është ajo e Tiramisusë. ANSA shkruan se kjo ëmbëlsirë e shijshme bazuar te mascarpone, çokollatë dhe kafe është me të vërtetë udhëheqëse në motorin e kërkimit mes fjalëve më të kërkuara në Google, sa i përket botës së ushqimit në vitin 2016. Ndërkohë që fjalët e tjera më të kërkuara nga italianët janë receta për Ratatouille, dhe për kungulleshka të marinuara, paninet integrale, Panettone, sanduiçe të butë ‘pita’, mojitos, makarona dhe specialitete gastronomike të traditës Bolognese, dhe e pashmangshmja “amatriciana”.