• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Keni dhimbje të kockave dhe ndiheni të lodhur? Zbuloni shkakun dhe zgjidhjen e këtij problemi

Ndodh shpesh të ankohemi për dhimbje të kockave, gjymtyrëve apo edhe për ndjesinë e lodhjes. Por përse ndodh kjo? Sipas mjekëve specialistë shkaqet mund të jenë të shumta por njëra prej tyre është mungesa e hekurit ose mungesa e kalciumit.

Në këtë rast këshillohet një konsultë me mjkeun për të zbuluar shkakun kryesor të gjendjes tuaj.

Ndërkohë në qoftë se herë pas here ndiheni të lodhur dhe ju dhembin kockat pini një aspirinë përpara se të flini dhe në mëngjes do të zgjoheni më të shplodhur.\revistawho.com