• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë

FOTOT/ Harrojini fijet, kjo është metoda e re e lyerjes së flokëve që po çmend vajzat

Balayage është metoda më specifike e fijeve, që realizohet me një teknikë të veçantë në sallonet e specializuara. Me këtë metodë, boja vendoset me gishta ose me krehër në tufën e flokëve që preferojmë dhe në vazhdim shpëlahet. Një lojë natyrale mes ngjyrave të ndryshme në flokë, shkruan “Class”. Balayage realizohet me krehër dhe jo me fletë alumini siç realizohen fijet, duke i bërë flokët të duken natyrale dhe të kenë shkëlqim, qofshin ato brune apo bionde. Teknika Balayage realizohet ose me pluhur që përhap ngjyrën e flokëve, ose me bojë. Para se ta aplikosh këtë metodë është mirë t’i kesh flokët të palara dhe të thata. Lyerjen mund ta përsërisësh një herë në dy ose tre muaj. Një metodë tepër ekonomike. Me teknikën Balayage ngjyra e flokëve duket natyrale dhe flokët nuk dëmtohen, pasi rrënja qëndron e paprekur.

3dc8cfbecd4eeeda59997fc27e5a74df

6477c8a20f6df79e439131583d84e59e

5ecea2823f5aa4c6b0d360d4623534e0