• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme

FOTO/ 15 idetë më të mira të grimit për festat e fundvitit

Dukuni tërheqëse, e zjarrtë dhe plot shkëlqim…

Ju e dini se bukuria femërore nuk ka fund. Një bukuri e tillë për festat e fundvitit mund të shihet përmes xixëllimave të shpërndarë në trup, apo një kombinim veshje prej kadifeje apo një buzëkuq me nuancë të kuqe. Dhe mos harroni se kjo është periudhë e vitit ku duhet të aplikoni më shumë hijëzues. Tani që jemi në sezonin e ahengjeve, lejoni që këto persona të famshëm në tapetin e kuq, të ju frymëzojnë rreth ideve për grim festiv.

Bëhuni joshëse
Grimi i përsosur i Cara Delevingne me një buzëkuq shkëlqyes ngjyrë boronice.

hbz-holiday-makeup-hair-cara-delevingne

Mrekulli natyrale
Joan Smalls tregon verzionin e festave të grimit natyral – pothuajse fare pa grim: vetulla të plota, qerpikë natyral, lëkurë rrezatuese dhe buzëkuq mat nudo.

hbz-holiday-makeup-hair-joan-smalls

Paraqitje me ‘smokey eyes’
Grimi i Lily Donaldson është një mishërim i festave elegante.

hbz-the-list-holiday-hair-makeup-lily-donaldson-gettyimages-494884932

Paraqitje neutrale
Krijoni një paraqitje neutrale me një buzëkuq me nuancë metalike dhe aplikoni pak maskara. Këto hijëzime nga Urban Decay janë kthyer në një formulë të re për një kohë të kufizuar.

hbz-holiday-makeup-ideas-comp11

Shkëlqim vezullues
Kur veshja juaj është shumë tërheqëse, atëherë një paletë neutrale e grimit me nuancë shampanje dhe rozë do të ju plotësojë.

hbz-the-list-holiday-hair-makeup-alessandra-ambrosio-gettyimages-494871594

Goditje në mesnatë
Makeup artistët gjithmonë pohojnë se hijëzimet blu të syrit janë një super-goditje për personat me sy të kaftë. Emily Ratajkowski është një dëshmi e gjallë për këtë.

hbz-holiday-makeup-ideas-emrata

Më bëj të shkëlqej
Në këtë kohë të dimrit të ftohtë, jepni një ndjenjë ngrohtësie me anë të grimit shkëlqyes si dhe skuqësve nga makeup artisti Troy Surrat.

hbz-holiday-makeup-ideas-surratt-holiday
Qerpikë dhe pamje natyrale

Kate Upton ka vendosur qerpikë të plota ndërsa grim sa më të thjeshtë dhe pothuajse fare.

hbz-holiday-makeup-ideas-kate-upton

Femër e artë

Gigi Hadid ka zgjedhur nuancën rozë e pastër ari. Kombinim vezullues dhe me xixëllimë në fytyrë dhe një pallto të theksuar.

hbz-holiday-makeup-ideas-gigi-hadid

Shëndritni nga brenda
Asnjë pamje me grim nuk është e kompletuar pa ngjyra të ndezura apo shkëlqim të fytyrës. Perlat e reja për korrektim nga Guerlain, ju japin një ndriçim të freskët lëkurës suaj.

hbz-holiday-makeup-ideas-guerlain-holiday-meteorites

Adhurim ndaj PENELIT
Mbretëresha për formën e lyerjes së syve ‘Cat Eye’, Jourdan Dunn, ka bërë një goditje të fortë me paraqitjen e saj me theksim të syrit përmes penelit të zi si dhe vetulla të theksuara.

hbz-holiday-makeup-ideas-jourdan-dunn

E kuqe e zjarrtë
Buzëkuq i zjarrtë me një lëkurë të freskët natyrale, është mënyra më e lehtë që të dukeni elegante për pak sekonda.

hbz-holiday-makeup-ideas-constance-jablonski

Ngjyrues mat i lëngshëm
Ky lloj ngjyrues me nuancë qershie dhe mat mund të përdoret edhe për buzë, por edhe për faqe për theksim të tipareve.

nmc265c-13-m

Qerpikë për ‘Disco Party’
Nëse qepallat plot vezullim dhe shkëlqim janë synimi juaj, atëherë ndjekni shembullin e Ellie Bamber, duke lënë lëkurën, buzët dhe flokët sa më natyrale ndërsa theksimin e qepallave me vezullim.

hbz-holiday-makeup-ideas-elle-bamber

Llaqe luksoze
Përmirësoni manikyrin tuaj të përditshëm me nuanca të sofistikuara vezulluese dhe plot xixëllimë nga YSL./femra.net

hbz-holiday-makeup-ideas-comp21-683x1024