• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Floku dhe dimri, ja si t’i ‘rregulloni marrëdhëniet’ mes tyre

Stina e dimrit njihet si më problematikja kur vjen puna te kujdesi ndaj flokut. Përveçse bëhemi përtacë dhe nuk i kushtojmë më rëndësi vetes, vetë i ftohti kontribuon në prishjen e flokut, tharjen e skalpit dhe në shëndetin e flokut në tërësi.

Mënyrat si t’i jepni zgjidhje këtyre problemeve janë të thjeshta, ndaj ndiqni këto këshilla:

-Shmangni mbajtjen e flokëve të kapura bishtkali

-Mbuloji me një kapuç në ditët më të ftohta

-Mos i la me ujë të nxehtë, por të vakët

-Laji flokët vetëm 2 ose 3 herë në javë./revistawho.com

CLOSE
CLOSE