Dy banane në ditë kanë efekte të pabesueshme në organizmin tuaj


Bananet janë të pasura me veti të shumta ushqimore ndaj jo më kot, rekomandohen për fëmijët.

Për të marrë sa më mirë vlerat e bananes, këshillohet që të konsumoni dy në ditë.

Kjo pasi rregullojnë temperaturën e trupit, ndihmojnë për të luftuar depresionin, luftojnë ulçerën si dhe luajnë rol të fuqishëm kundër anemisë, për shkak se janë të pasura me hekur.

Jo vetëm kaq, por bananet garantojnë më shumë energji në sajë të vitaminave të tyre, ndihmojnë për të mbajtur nën kontroll presionin e gjakut dhe parandalojnë problemet e zemrës.

Ndër të tjera përmirësojnë funksionin tretës në sajë të përmbajtjes së lartë të fibrave si dhe ndihmojnë në qetësimin e dhimbjeve të stomakut.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password