• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Bananet jeshile kanë vlera të mëdha për organizmin, ja si duhet t’i përdorni

Bananet jeshile kanë vlera të mëdha ushqyese për organizmin duke përfshirë shumë vitamina dhe minerale. Gjithashtu potasium, fibra dhe proteina. Të mirat që sjellin në organizëm janë:

Rregullim i presionit të gjakut

Humbje në peshë

Sheqeri në gjak arrin nivele normale nga përdorimi i rregullt

Metabolizmi përshpejtohet

Trajton diarrenë

Ndihmon në mirëfunksionimin e veshkave/revistawho.com

CLOSE
CLOSE