close
A e dini se ...JetëKëshillaLajmeShëndet

7 arsye pse duhet të pini çaj me xhenxhefili dhe limon

caji-1480126129-4217127-1

Limoni është një ndër frutat më të pëlqyer dhe më të preferuar nga shumë njerëz në botë dhe është burimi kryesor i vitaminës C.

Limoni përdoret kundër sëmundjeve të gripit, rrit imunitetin dhe me një gotë ujë në mëngjës në stomakun bosh, përdoret për të humbur kilogramët e padëshiruar, shkruan koalb.com. Por, një çaj me limon dhe xhexhefil sjell edhe më shumë përfitime shëndetësore. Xhenxhefilli përmban sasi të madhe të kaliumit, magnezit, fosforit dhe vitaminës A, C dhe E. Ja cilat janë 7 arsyet pse duhet të pini çaj me limon dhe xhexhefil:

Thoni lamtumirë diabetit

Trajton kapsllëkun

Lehtëson dhimbjet, dhimbjet menstruale, kokëdhembjen dhe inflamacionin
Parandalon gripin

Trajton cistën ovarian

I jep shkëlqim lëkurës

Forcon dhe i bën flokët më të bukur.

Tags : caj xhenxhefiliLimon
loading...