• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

5 kёshilla nga makeup artist i Bella Hadid, ja çfarё nuk duhet tё kurseni nё grim

Ёshtё njё nga artistёt e makijazhit qё shumё tё njohur kanё besuar fytyrёn e tyre. Edhe pse nuk ёshtё shfaqur shpesh dhe emri i tij nuk njihet gjerё, punёn e tij me siguri e keni parё dhe e keni adhuruar. Vincent Oquento ёshtё ai qё ka realizuar smoky eyes tё Ashley Graham, ёshtё kujdesur pёr lekurёn e mrekullueshme tё Bella Hadid dhe ka kuruar look-un e Olivia Culpo./revistaclass

Mё poshtё ai ka listuar disa kёshilla qё çdo vajzё duhet tё ndjekё:
1.Pёrdorni njё pudёr mё tё errёt se ngjyra e lёkurёs suaj
2.Pёrhapeni makeup-in me pinelin e rouge-it
3.Krijoni hije nё ballё
4.Mos e teproni me mbushjen e vetullave
5.Mos kurseni kur blini rimel

CLOSE
CLOSE