• youuinsttaaffccbb
TEST
Në shtëpinë e..., Shtëpi

FOTOT MAHNITËSE / Kjo është rezidenca luksoze ku ka jetuar Versace

E ndërtuar në 1930 nga arkitekti Alden Freeman, kjo rezidencë ka qënë shtëpia e stilistit Gianni Versace midis viteve 1992 dhe 1997.

one-ver

two-ver

Christened Casa Casuarina i quajtur Pallati Amsterdam i kushtoi 33 milionë dollarë Versaces, duke përfshirë rinovimin e pishinës dhe oborrit. Rezidenca në fjalë ndodhet në Miami.

vm10

vm6

vm5

E përshtatur për shtresën e lartë, kjo rezidencë ka shtylla kolosale, tekstile, piktura klasike, detaje arkitekturore dhe motive italiane.

CLOSE
CLOSE