close

Paparaci

Jozefina Topalli ‘rifiton’ kohën e humbur me të birin

IMG_2320

Jozefina Topalli e ka deklaruar gjithmonë gjatë viteve që ishte kryeparlamentare, se një nga pengjet e saj si bashkëshorte e nënë, ishte koha e shkurtër që kalonte me familjen. Një kohë që mesa duket po e rifiton tani që mban vetëm mandatin e deputetes. Brunia simpatike e Partisë Demokratike është fotografuar disa ditë më parë krah të birit, Genar Topalli, teksa dilnin nga një prej qendrave tregtare në kryeqytet. Nënë e bir janë në sintoni të plotë me njëri-tjetrin, si në ngjyra, ashtu edhe në stil. (Korrik 2014)IMG_2319

lexo më shumë

Gerti Bogdani, jashtë Kuvendit luan basketboll (FOTO)

gati-2

Sa herë ju ka ndodhur ta shihni kështu deputetin Gerti Bogdani? Me siguri jo shumë, ndoshta fare. Por ja që “Who” ka zbuluar se, me gjithë angazhimet e tij serioze në politikë, kreu i të rinjve demokratë nuk ka hequr dorë nga pasioni i tij i hershëm, basketbolli. Fotot që sjellim sot janë shkrepur gjatë një prej ndeshjeve që Gerti luan çdo javë me miqtë e tij, brenda dhe jashtë politikës. Ndërsa shpesh ngremë pikëpyetje mbi politikanët që janë në formë të mirë fizike, për Gertin e kemi përgjigjen: Basketbolli është sekreti i tij. Ai e ushtron këtë sport prej vitesh dhe gjithmonë nëpër intervista ka deklaruar që, një ndër pasionet e tij më të mëdha është pikërisht basketbolli.

gati-5 gati-4 gati-3 gati-1

lexo më shumë

Gerard Butler i papërmbajtshëm, bën skena me të dashurën

2D5A53CF00000578-0-image-m-4_1444714338889

Teksa këtu tek ne bëhet çdo ditë e më ftohtë, aktori i famshëm Gerard Butler ka ngritur temperaturat në plazhet e Kalifornisë. Ai është fotografuar me të dashurën e tij modele Morgan Broën. Çifti që nuk e ka vënë re praninë e paparacëve, janë puthur, përqafuar e ndukur si pa të keq gjithë kohën. Mirëpo nuk kanë arritur t’i shpëtojnë dot objëktivit. Dhe ja ku na vjen një album nga plazhi që na shfaq një Butler shumë të apasionuar por edhe me ca kile më shumë.

2D5A546B00000578-3270319-image-m-35_1444717354000

2D5A538400000578-3270319-image-m-10_1444716563728

2D5A543B00000578-3270319-image-m-11_1444716611867

2D5A549000000578-3270319-image-m-33_1444717105136

2D5A533600000578-3270319-image-m-24_1444716904926

2D5A541700000578-3270319-One_More_Kiss_Despite_her_injure_she_could_hardly_keep_her_hands-m-52_1444718175297

lexo më shumë

Incidenti, Kourtney Kardashian “harron” të bijën (foto)

foto

Kourtney është më e madhja e motrave Kardashian. 36- vjeçarja është po ashtu nënë e tre fëmijëve. Dhe pikërisht me një prej të vegjëlve të saj, ndodhi një incident që po diksutohet jo pak. Teksa ndodheshin në Malibu këtë të dielë, Kourtney është treguar e pavëmendshme. Ajo ka goditur me derën e makinës vajzën e saj 3- vjeçare Penelope. Komentues të shumtë e kanë quajtur Kourtneyn një nënë të pakujdesshme që e ka mendjen të duket para fotografëve, ashtu si pjesa tjetër e familjes.

1012-penelope-kourtney-kardashian-car-door-launch-3 - Copy

lexo më shumë

EKSKLUZIVE/ Ermali dhe Joeli, surprizë Amit në provat e “Dancing With The Stars 6” (FOTO)

revista-who-me-logooo

Prej disa ditësh tashmë, në teatrin e vallëzimit të yjeve, kanë nisur provat për edicionin e gjashtë. Të gjithë po përpiqen të bëjnë më të mirën, në mënyrë që premiera e 15 tetorit të sjellë në ekran një shfaqje për t’u shijuar nga fillimi në fund. Kërcimet dhe fabulat mbi të cilat ato janë ndërtuar janë të shumëllojshme dhe personazhet ndihen mjaft komodë, ndonëse është dalja e tyre e parë në një skenë kërcimi. Sigurisht nuk mungojnë as emocionet dhe në këtë pikë, pesha më e madhe, ndonëse për të katërtin vit tashmë, i bie moderatores së spektaklit, Amarda Toska, e cila në këtë edicion do të ketë për partnerë dy djemtë e talentuar të “3jat” Mateon dhe Rudin. E njeh në pëllëmbë të dorës formulën e spektaklit, e megjithatë është rigoroze në prova si askush tjetër, aq sa për shkak të tyre ka filluar të marrë mungesa edhe në shtëpi… Por, kur nuk është ajo në shtëpi, vjen shtëpia tek ajo. Dy djemtë e jetës së saj, Ermali dhe Joeli, e kanë surprizuar duke i bërë një vizitë speciale në prova, nga e cila Ami harroi lodhjen dhe nisi të shijojë gjithë qejf momentet krah të birit dhe bashkëshortit… Me këtë energji të mirë është e sigurtë që nata e parë e “Dancing” do të shkëlqejë, ndaj e vetmja gjë që na mbetet, është të presim të enjten për të shijuar spektaklin.

ami-dhe-joeli-me-logo

lexo më shumë

Fundjava e ambasadorit Lu në Krujë

image

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Donald Lu ka zgjedhur që ta kalojë fundjavën në qytetin historik të Krujës. Fotot e shkrepura nga revistawho.com sjellin një pamje tjetër të ambasadorit, i cili i veshur ‘casual’, nën shoqërinë e familjarëve të tij ka shëtitur dhe ka blerë suvenire dhe objekte artizanale. Lu është treguar i dashur me të gjithë shitësit vendas dhe ka i përshëndetur shqip të gjithë kalimtarët.

image

lexo më shumë

Kapet mat teksa “prekej”, aktorja reagon pas pozës së sikletshme

juliete1 (1)

Aktorja e famshme Juliette Lewis është kapur mat nga paparacët në një moment shumë të sikletshëm. Kjo foto që shihni bëri xhiron  globit dhe u bë hit në internet. Me foton e aktores u bënë qindra montazhe humoristike. Kjo nuk e ka shqetësuar fare artisten. Duke marrë gjithçka me sportivitet ajo ka shkruar: “Shikoni, paparacët arritën të më fotografonin teksa përpiqesha të rregulloja penisin tim imagjinar. Fotografia është bërë pa dijeninë time dhe më intereson se sa para është shitur. A nuk janë fama dhe përndjekja interesante?!”. Ylli i “Natural Born Killers” ka shpërndarë më tej edhe të gjitha fotot e montuara me pozën e saj të sikletshme. Me siguri tani e tutje Juliette do të tregohet shumë më e kujdesshme.

jul1 (1) jul3 jul3a jul4 jul5

lexo më shumë

Julia Roberts në një lojë futbolli me familjen

juliaroberts3

Shkëlqeu në ‘New York Fashion Week’ këtë të premte, por ajo shumë më shumë se aktore dhe person publik është një nënë. Bëhet fjalë për Julia Roberts, teksa luan me djemtë e saj në Malibu, California. 47-vjecarja duket e freskët krah bashkëshortit të saj, Danny Moder dhe djemve Phinnaeus, 10 vjec dhe Henry, 8 vjec.

julia6

julia5

julia4

juliaroberts3

juliaroberts

lexo më shumë

Valbona Selimllari, mëson fëmijët të jenë bamirës

5

[metaslider id=367]

Është mësuar të bëjë mirë, pa pritur që t’i kthehet gjë pas. Valbona Selimllari, ‘miss’-i i parë shqiptar, nuk rrezaton vetëm përmes fasadës pozitivitet. Ajo është e tillë edhe brenda. Ne të “WHO” e kemi fotografuar duke dhënë gjak gjatë një aktiviteti në ndihmë të të sëmurëve me talasemi, gjest që ka ndihmuar edhe në sensibilizimin e masës, duke njohur ndikimin që kanë personazhet publike në shoqëri… Por duket se Bobi këtë ndjenjë ua ka trashëguar dhe fëmijëve të saj. Siç duket qartë nga fotot që sjellim sot, Deni dhe Keni, dy djemtë e show girl-it, kanë ndarë me një lypëse të mira materiale… Dhe ky është një veprim për t’u vlerësuar. Bravo mamit, që ka rritur djem qytetarë me ndjenjën e mirë për t’i ndarë gjërat me të tjerët!

Qershor 2015

lexo më shumë

Iris Luarasi, me klas edhe në plazh

iris-luarasiii

 

[metaslider id=210]

Gazetarja e njohur Iris Luarasi, shfaqet gjithnjë në ekran si një zonjë me shumë klas, gjë të cilën me sa duket e ruan edhe në plazh. Me një palë bikini trup të zeza, kapele të bardhë e, sigurisht, buzë të kuqe (buzëkuqin e kuq s’e ndan kurrë), pedagogia e Gazetarisë duket në formë perfekte fizike. Rrobat e banjës, stil i viteve ‘60, e bëjnë Irisin të duket një femër shumë “petite” dhe elegante, ndonëse është nënë e dy fëmijëve.

lexo më shumë
1 2 3
Page 2 of 3