Moti

IMG_2796

Acari troket edhe njëherë, sinoptikanët: Ja kur temperaturat ulen ndjeshëm

Nuk do jenë të gjata ditë të tilla me diell e me temperatura të pranueshme. Parashikimet për ditët që vijnë nuk janë të mira, aq më shumë për ata që…

Lexo më shumë
Moti-i-keq-rruge-me-bore

LAJMI I FUNDIT/ Borë, rrufe dhe erëra të forta, ja moti i çmendur që do të pushtojë Shqipërinë

Rikthehen reshjet e dëborës në të gjithë vendin. Me të ndjeshme reshjet e dëborës do të jenë në jug dhe juglindje të vendit, por specialistët e Institutit të Gjeo-shkencave thonë…

Lexo më shumë
puke1_1483990203-3135359-1

Temperaturat në Shqipëri, situata për ditët e ardhshme

Edhe kjo javë do të jetë e ftohtë dhe temperaturat do të jenë minus, por gjithsesi do të ketë rritje. Sipas parashikimit të Meteoalb, temperaturat do të pësojnë rritje duke…

Lexo më shumë
image

Bëni kujdes, edhe sot i ftohtë polar në Shqipëri. Ja kur rikthehet bora

Diten e djeshme ka kulmuar vala e te ftohtit polar ne Shqiperi ku temperaturat kane rene deri -3 grade ne bregdet, deri -7 zona e ulet dhe -15 grade ne…

Lexo më shumë
image

Ngricë dhe dëborë në të gjithë Europën, temperaturat pritet të shkojnë në -20

Europa lindore dhe Ballkani po përgatiten për një vale të ftohti arktik që do të mbërrije deri në Adriatik.Fundjava e parë e vitit të ri do të sjellë dëbore dhe…

Lexo më shumë
milano11

Temperaturat e ulëta, të shtunën në Tiranë thyhet rekordi i 1968-ës

Ditën e shtunë, më 7 janar, temometri në Tiranë do të shënojë rekordin më të ulët në 49 vitet e fundit. Sipas parashikimit në “Accuweather”, të shtunën temperatura në kryeqytetin…

Lexo më shumë
rruge-me-bore

VITI I RI/ Ulja e temperaturave rikthen reshjet e borës, si do të jetë nata e ndërrimit të viteve

Juglindja e vendit i është rikthyer të ftohtit dhe temperaturave të ulëta. Pas mesditës së të mërkurës, reshje të dendura bore janë regjistruar në zonat malore të qarkut, por edhe…

Lexo më shumë
image

Kujdes, nga e mërkura i ftohti siberian godet vendin. Priten dhe reshje dëbore

Nga dita e sotme, vranësirat dhe shira të dobët do të jenë prezentë në ultesirën perëndimore ndërsa metereologet thonë se do të ketë reshje debore ne te gjithe zonen malore….

Lexo më shumë
moti-1-466x450

Harrojeni borën, ditë me diell për Krishtlindje

Gjatë ditës së sotme dhe të neserme moti parashikohet të jetë me diell dhe me vranësira kalimtare që nuk do të gjenerojnë reshje. Kjo fundjavë përkon edhe me festën më…

Lexo më shumë
cf6faa1e-836e-4c95-ba79-eeba8d61af03-0-1-1

I ftohti siberian dhe dita më e ftohtë e dhjetorit, kur pritet të përmirësohet moti

Temperaturat do të vijojnë të bien nga dita në ditë, duke e bërë të dielën ndoshta ditën më të ftohtë të dhjetorit. Sipas sinoptikanëve kjo është pasojë e rrymave të…

Lexo më shumë

Page 1 of 8

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password