Teknologji

computers2

Po ju vjedhin të dhënat në komjuter? Ja mënyrat e programet që e parandalojnë

Frika se kompjuteri ynë po përgjohet, nëpërmjet ndonjë virusi është gjithmonë e pranishme. Realisht janë gjithmonë e më të shpeshta rastet kur “spyware” i cili është një virus për spiunazh…

Lexo më shumë
15698063_577558555774939_7578647587564353684_n

KUJDES! Një supervirus sulmon Facebook-un, ky është mesazhi që nuk duhet të hapni

“Hej, po ti pse je në këtë video?”. Me këtë mesazh hapet virusi i ri që po qarkullon në Facebook duke infektuar faqet e përdoruesve. Ky mesazh të fton të…

Lexo më shumë
facebook

Del aplikacioni që tregon se kush iu ka fshirë nga Facebook, ja si ta shkarkoni

Në listën e gjatë të miqve që ju keni në Facebook, e keni të vështirë të shikoni se kush iu ka fshirë. Por së fundmi në Android dhe IOS është…

Lexo më shumë
img-20161110-wa003

“Vodafone Books” kthehet pas një viti me të tjera risi në Panairin e Librit

“Vodafone Albania”, edhe këtë vit, është mbështetës dhe pjesëmarrës në një nga aktivitetet më të rëndësishme kulturore në vend, në Panairin e 19-të të Librit që organizohet në datat 9-13…

Lexo më shumë
iphone-social-apps-facebook

Studimi i ri: Përdoruesit e Facebook jetojnë më gjatë

Është folur gjatë për efektet negative të përdorimit të “Facebook”-ut dhe për varësinë që ne krijojmë nga përdorimi i tij, mirëpo tani flasim për efektet pozitive të tij. Një studim…

Lexo më shumë
39f2821300000578-0-image-a-20_1477996914166

Njihuni me 72 emojit e rinj të iOS 10.2

Pas shumë kohësh pritje, Apple lancoi versionin e parë Beta të iOS 10.2 update, për klientët e regjistruar. Tastiera e re në update-in e Apple tregon mbi 72 karaktere të…

Lexo më shumë
1477647383iphone-8

Ja si do të jetë iPhone 8

Modeli i ardhshëm i iPhone do të ketë pjesën e pasme prej xhami dhe do të ofrohet në tre ngjyra të ndryshme, ashtu si Iphone5c,që doli në shitje në 5…

Lexo më shumë
1ab6f1d457221b4a78701f69ea40bf43_1477641352-3033937-2

FOTO/ Ky është kodi për të hapur telefonin e partnerit tuaj

Kurioziteti për të depërtuar në informacionet e fshehta të telefonit të partnerit tuaj gjithmonë është i madh. Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni akses në…

Lexo më shumë
39c3b54700000578-3877758-image-a-4-1477560201798_1477579261-3093474

Jeni penduar për tatuazhet? Ja metoda e re për t’i hequr ato

Shpesh na ndodh të bëjmë diçka për të cilën më pas pendohemi. E njëjta gjë vlen dhe për tatuazhet, që shumë njerëz mundohen në shumë mënyra t’I heqin nga trupi,…

Lexo më shumë
14877306_10154627112642052_103214608_n

TEKNOLOGJI / KT dhe Samsung ja dalin mbanë të sjellin lidhjen e parë në botë 5G nëpërmjet rrjetit 5G end-to-end

Testet e komunikimit shënuan një moment të rëndësishëm drejt vendosjes së planifikuar të rrjetit 5G përpara vitit 2020.  KT dhe Samsung Electronics njoftuan sot suksesin e përbashkët në krijimin dhe demonstrimin…

Lexo më shumë

Page 1 of 5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password