Teknologji

Risia më e fundit e videove “live” në Instagram do t’ju lehtësojë jetën!

Rrallë të gjesh një përdorues të Instagramit të mos ketë bërë të paktën një herë video “live”. Opsioni i transmetimit live është i ngjashëm me atë të Facebook-ut, vetëm se…

Lexo më shumë

Transkriptimi i zërit tuaj në emoji, së shpejti aplikacioni më i ri në telefonat tuaj

Google është duke punuar me një aplikacion tjetër eksperimental mesazhesh, këtë herë në hapësirën audio. Aplikacioni i ri, Supersonic Fun Voice Messenger, është aplikacioni i dytë që vjen nga inkubatori…

Lexo më shumë

Risia më e fundit nga Viber ka për t’ju pëlqyer shumë

“Secrets Chat” quhet risia më e fundit në një prej aplikacionet më popullore për komunikim, Viber Kjo risi do të jetë e disponueshme në të dyja sistemet operative, si në…

Lexo më shumë

WhatsApp bën një hap pas, që nga java e ardhshme në telefonat tuaj do të rikthehet ky funksion…

Që nga java e ardhshme në telefonët Android dhe në iPhone do të rikthehen statuset me tekst, të zhdukura në mes të shkurtit. Mund të shkruhen statuse, por edhe fraza që…

Lexo më shumë

Pas Instagramit, tani edhe Facebook kopjon Snapchatin, së shpejti do të keni mundësinë të…

Pas Instagramit që kopjoi Snapchatin duke krijuar “Insta Story”, radhën e ka Facebook. Risia është testuar që nga janari në Irlandë dhe së shpejti të gjithë do të kenë “Facebook Story”…

Lexo më shumë

FACEBOOK/ Punonjësit e Zuckerberg dinë gjithçka për ne: Ja çfarë bëjnë çiftet pasi ndahen

Të punësuarit në kompaninë e Mark Zakerberg dinë shumë më tepër për ju dhe për jetën tuaj sesa mund të supozoni, të gjitha këto nga aktivitetet tuaja në Facebook. Derisa…

Lexo më shumë

Po ju vjedhin të dhënat në komjuter? Ja mënyrat e programet që e parandalojnë

Frika se kompjuteri ynë po përgjohet, nëpërmjet ndonjë virusi është gjithmonë e pranishme. Realisht janë gjithmonë e më të shpeshta rastet kur “spyware” i cili është një virus për spiunazh…

Lexo më shumë

KUJDES! Një supervirus sulmon Facebook-un, ky është mesazhi që nuk duhet të hapni

“Hej, po ti pse je në këtë video?”. Me këtë mesazh hapet virusi i ri që po qarkullon në Facebook duke infektuar faqet e përdoruesve. Ky mesazh të fton të…

Lexo më shumë

Del aplikacioni që tregon se kush iu ka fshirë nga Facebook, ja si ta shkarkoni

Në listën e gjatë të miqve që ju keni në Facebook, e keni të vështirë të shikoni se kush iu ka fshirë. Por së fundmi në Android dhe IOS është…

Lexo më shumë

“Vodafone Books” kthehet pas një viti me të tjera risi në Panairin e Librit

“Vodafone Albania”, edhe këtë vit, është mbështetës dhe pjesëmarrës në një nga aktivitetet më të rëndësishme kulturore në vend, në Panairin e 19-të të Librit që organizohet në datat 9-13…

Lexo më shumë

Page 1 of 5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password