Shëndet

receta_1473962492-8749027

Thojini lamtumirë syzeve dhe përmirësoni shikimin me këtë recetë të përkryer

Një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj preferojnë që para secilës seancë mjekësore t’iu ofrojnë pacientëve këtë recetë që përmirëson shikimin. Sipas tyre kjo recetë përmirëson shikimin…

Lexo më shumë
kanceri-gjirit

Shkencëtarët britanikë: Zbulim historik për kancerin e gjirit, mund të shpëtojë mijëra jetë

Shkencëtarët britanikë zbulojnë një nga sekretet më të mëdha të kancerit. Ata kanë zbuluar se si sëmundja futet në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe përhapet më pas në mushkëri,…

Lexo më shumë
pastrimi-i-veshit_1474024234-122740

Hiqni dorë nga shkopinjtë për pastrimin e veshit, ja metoda natyrale

Rrjedhimisht, dylli vepron si lubrifikues natyral për veshin dhe kanalin e veshit. Por, shpeshherë akumulohet në sasi të mëdha, sasi të cilat shkaktojnë mungesë komforti, irritim, marramendje, probleme me dëgjim…

Lexo më shumë
toksinat-ne-trup

Toksinat në zorrë janë shkaku i të gjitha sëmundjeve: Pastroni tërësisht trupin

Kombinimi i duhur i përbërësve jep një rezultat fantastik… Më shumë se 50 milion njerëz në botë kanë probleme të zorrëve në lidhje me shëndetin e zorrës së trashë. Përderisa…

Lexo më shumë
femije-vajza-e1413551912964

Studimi/Ushqyerja e mirë tek fëmijët ka efekt tek rezultatet e tyre në shkollë

Një dietë e mirë tek fëmijët bën që këta të fundit të kenë një performancë më të mirë në shkollë, sidomos tre vitet e para të shkollimit. Studimi mori rreth 161…

Lexo më shumë
fish_1473967670-9517548

Ja çfarë duhet të konsumoni për të luftuar diabetin

Konsumoni vaji ulliri, peshk dhe fibra në vend të produkteve si gjalpi, mishi i kuq dhe vaji i palmës për të luftuar diabetin. Pra me sa duket edhe kundër kësaj sëmundje…

Lexo më shumë
1-1-1-780x439-550x310

Ja pse duhet të dëgjoni muzikë para gjumit

Aftësia e muzikës për të na qetësuar, për të na bërë të lumtur dhe për të na motivuar është e mahnitshme. Ja pse duhet të dëgjoni muzikë, përpara se të…

Lexo më shumë
shampanja

Këtë nuk e ka pritur askush: Shampanja është më e mira për trurin dhe problemet me kujtesë

Rreth 7 për qind e britanikëve pinë shampanjë çdo dy javë dhe kjo shifër së shpejti do të rritet. Kjo sepse një hulumtim i ri tregon se shampanja ka efekte…

Lexo më shumë
download-1

Shëtitja në park ul tensionin e gjakut dhe na bën më të lumtur

Të paktën një herë në javë, largojuni ngarkesave të ditës për të shëtitur gjysmë ore në park. Kërkon fare pak mund dhe organizim, por është diçka që i sjell mjaft…

Lexo më shumë

Të mirat e ujit të ngrohtë

Doktorët rekomandojnë të konsumoni ujë të ngrohtë në mëngjes, e zakonisht ta përzieni atë me një limon të pasur me polifenol, ose me një çaj sepse zvogëlon aktivitetin e rrezatimeve…

Lexo më shumë

Page 22 of 23

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password