Shëndet

bikini-zone_1474366623-4220115-550x302

Kujdes: Depilimi i zonës “bikini” mbart infeksione vdekjeprurëse

Depilimi total i zonës bikini, një ndër trendet më njohura për kujdesin ndaj vetes tek gratë, mund të kthehet në vdekjeprurës. Teknika që shkul nga rrënja qimet në zonën intime,…

Lexo më shumë
limon_1474307235-7448975-550x302

Shëroni dhimbjen e kyçeve me lëkurë limoni

Limoni përmban një numër të madh ushqyesish, si magnez, kalcium, kalium, acid folik, fosfor, pektin, biflavonoide, vitaminat B1, A, B6 dhe C. Kombinimi i vlerave të tilla ushqimore parandalon shumë sëmundje…

Lexo më shumë
keshilla_1474321214-3475423

Ndiqni këto këshilla për ta vonuar plakjen

Qëndroni të rinj dhe të shëndetshëm me këto këshilla të vlefshme ushqyerjeje 1. Vononi plakjen Një studimi i ri i ndërmarrë në 4 shtete nga Këshilli Europian i Informacionit rreth…

Lexo më shumë
nintchdbpict000263024920_1474146982-9444494

Këto gjëra mos i bëni kurrë para se të shkoni në shtrat

Një sasi e mjaftueshme e gjumit është esenciale për të funksionuar siç duhet në jetë çdo ditë, por disa zakone në rutinën tuaj mund të jenë duke ju penguar që…

Lexo më shumë
fruta-dhe-perime-lorena-stroka-shkrim

Për një zemër të shëndetshme duhet të ndiqni këtë regjim ushqimor

Sëmundjet kardiovaskulare nuk mund t’i shfaqen një personi krejt rastësisht në një moment të caktuar, por zhvillohen ndër vite, deri sa arrin në atë fazë kur mund të quhet i…

Lexo më shumë
suedeze

7 sekrete bukurie nga gratë suedeze

Lëkura e pastër dhe me shkëlqim si qelqi është tipike e suedezëve. Kurioziteti ka shtyrë shumë kërkues dhe studiues të informohen mbi metodat që ata përdorin për ta mbajtur atë…

Lexo më shumë
article-0-18e2b64800000578-188_634x364

Si ta menaxhojmë ankthin tek fëmijët që do të operohen?

Anksiositeti tek fёmijёt ёshtё dukuri e shpeshtё gjatё kohёs para ndёrhyrjes kirurgjike dhe anestezionit. Shqetёsimet emocionale tё sprovuara nga fёmijёt gjatё procedurave brenda spitalit kanё filluar tё studiohen shumё vite…

Lexo më shumë
image

Probleme shëndetsore? Ja rastet kur fajin e kanë hormonet

Hormonet janë substanca kimike të cilat ndikojnë funksionin e qelizave dhe organizmit. Është normale që nivelet e tyre të ndryshojnë gjatë fazave të ndryshme të jetës suaj, si përshëmbull para…

Lexo më shumë
receta_1473962492-8749027

Thojini lamtumirë syzeve dhe përmirësoni shikimin me këtë recetë të përkryer

Një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj preferojnë që para secilës seancë mjekësore t’iu ofrojnë pacientëve këtë recetë që përmirëson shikimin. Sipas tyre kjo recetë përmirëson shikimin…

Lexo më shumë
kanceri-gjirit

Shkencëtarët britanikë: Zbulim historik për kancerin e gjirit, mund të shpëtojë mijëra jetë

Shkencëtarët britanikë zbulojnë një nga sekretet më të mëdha të kancerit. Ata kanë zbuluar se si sëmundja futet në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe përhapet më pas në mushkëri,…

Lexo më shumë

Page 21 of 22

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password