Shëndet

femije-2

Studim: Fëmija i parë rrezikohet nga këto sëmundje

Një studim i ri ka zbuluar se fëmijët e lindur të parët në një familje janë më të rrezikuar nga disa sëmundje. Ata bien më shpejtë pre e disa gjendjeve…

Lexo më shumë
auto_kelli1484488065

Dieta e cila ju dobëson për një muaj dhe që përdoret nga aktorët

Për shkak të xhirimit të serisë së re, Halit Ergenç është detyruar të dobësohet, prandaj Berguzar ka marrë gjërat nën kontroll dhe ka aplikuar menynë familjare. Seria turke “Ti je…

Lexo më shumë
auto_1-82-650x3581484484178

Zbulohen 5 ushqimet që konsumon çdo mjek

Ëmbëlsira, mish i kuq, ushqim i konservuar… këto janë disa nga produktet që shumica e njerëzve nuk i ndajnë nga tavolina e tyre. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se…

Lexo më shumë
qumesht-dhe-mjalte-e1484307520761

4 kura natyrale për lëkurën e thatë gjatë dimrit

Muajt e ftohtë të dimrit, era, acari e dëmtojnë shumë lëkurën. Dhe shumica prej nesh e përkeqësojmë edhe më shumë lëkurën e thatë dhe të plasaritur duke përdorur produkte grimi…

Lexo më shumë
cikli

Kujdes gjatë ciklit menstrual, këto janë gjërat e dëmshme nga të cilat duhet të bëni kujdes

Disa femra janë “të bekuara” gjatë ciklit menstrual dhe disa të tjera mund të kenë shumë probleme ato ditë. Nëse ju jeni nga ata femra që menstruacionet ju bëjnë të…

Lexo më shumë
cokollata

10 arsye pse duhet të konsumojmë çokollatë të zezë

Në disa dieta, çokollata e zezë është konsideruar si një ushqim me përmbajtje të lartë kalorike, ndaj është përjashtuar prej tyre. Megjithatë, kjo çokollatë që ka në përmbajtjen e saj…

Lexo më shumë
Smells1

Si të largoni erën e keqe në gojë me këto 5 mënyra

Shkaku kryesor i eres se keqe nga goja (halitosis) janë infeksione të dhëmbëve, higjiena e dobët dentare, pirja e duhanit dhe kështu me radhë por, nganjëherë mund të jenë shkak…

Lexo më shumë
grip-bebi-e1413467351253

Kujdes/ Këta individë nuk duhet të vaksinohen me vaksinën kundër gripit

Mënyra më e mirë e parandalimit të virusit të gripit është vaksinimi me vaksinën kundër gripit. Vaksinimi mbron vetë personin si dhe ndihmon në mos përhapjen e gripit.   Vaksinimi…

Lexo më shumë
sallate-e1484038301750

Pse duhet të vendosni patjetër vezë në sallatë

Vitamina E ka veti antioksiduese dhe anti-inflamatore që ndihmojnë sistemin imunitar dhe qarkullues të gjakut të funksionojnë siç duhet – por, fatkeqësisht, shumica e njerëzve nuk marrin sasinë e rekomanduar…

Lexo më shumë
buka-integrale-1-320x200-300x188

Bie poshtë ”miti”, buka nuk ju shëndosh

Janё tё shumta herёt qё krahasojmё konsumimin e bukёs me rritjen nё peshё. Por duhet tё bёhet e qartё njёherё e pёrgjithmonё se pesha varet nga konsumi total i kalorive…

Lexo më shumë

Page 1 of 22

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password