Seks

EYM

Meshkujt duan gjumë pas seksit?! Jeni gabuar, ata ‘vdesin’ për këto veprime

Nëse keni menduar se gjëja e vetme që u pëlqen meshkujve pas seksit është gjumi, keni gabuar rëndë. Ka disa veprime që i kanë më të dashura sesa gjumi. Pas…

Lexo më shumë
auto_seksi-381484240173

Prostituta tregon sekretin e madh rreth seksit

Në një studim të bërë nga psikologët në Londër, ka arritur në përfundimin se puthja e mirë është gjysma e punës për ti dhënë kënaqësinë më të madhe erotike një…

Lexo më shumë
049749370_1000x0-780x439

Çfarë zbulon për ju, pozicioni i preferuar në seks?!

Misionar, ‘Dogy style’, seks në këmbë… ja çfarë zbulon pozicioni i preferuar për ju.  Misionar Personat të cilët preferojnë këtë pozicion, dëshirojnë që çdo gjë të jetë e thjeshtë. Ata…

Lexo më shumë
auto_1886488051571f4dc5eb808914815646_w640-780x4391484068619

Biondet, zeshkanet apo flokëkuqet? Ja cilat janë më të mirat në krevat

Keni menduar që ngjyra e flokëve nuk ka kurrfarë lidhje me seksin? E pra, e keni gabim! Të dhënat më të reja tregojnë që ngjyra e flokëve mund të ndikojë…

Lexo më shumë
denti_1

Seksi… mbron dhëmbët nga prishja!

Të kryesh marrëdhënie seksuale, përveçse ndihmon në zvogëlimin e stresit, ndihmon për të pasur një lëkurë të pastër dhe të hidratuar, lehtëson dhimbjet, por së fundmi është zbuluar se mbron…

Lexo më shumë
seksi

Seksi me ish të dashurin, mësoni nëse duhet ta bëni

Seksi me ish të dashurin nuk është gjithmonë ide e mirë, mirëpo as e keqe. Shumica e çifteve pas ndarjes vazhdojnë të bëjnë seks, derisa të dy janë të vetëm….

Lexo më shumë
woman-780x439-1

Surprizë: Femrat e duan seksin po aq shumë sa meshkujt!

Femrat nuk e duan seksi po aq shumë sa meshkujt. Femrave ju nevojitet lidhje emocionale për ta shijuar seksin. Femrat nuk përjetojnë orgazma të shumëfishta Të gjithë i keni dëgjuar…

Lexo më shumë
images-8

Krevati është për ‘amatorë’…. Seksi në këto vende do t’ju çmendë!

Thyeni rutinën, provoni diçka të re që me siguri do ta pasurojë jetën tuaj seksuale! Shmangni krevatin, koha është për sfida të reja. Në shtëpinë tuaj ekzistojnë vende ku do…

Lexo më shumë
nintchdbpict000256250968

Bëni seks të paktën 4 herë në javë?! Ja çfarë pëson trupi juaj

Një studim 10­ vjeçar i kryer nga Universiteti i Bristol­ it ka dalë në përfundimin se të bërit seks të paktën 4 herë në javë, përmirëson rrënjësisht jetën e çiftit,…

Lexo më shumë
masturbimi

6 arsye përse masturbimi duhet të jetë pjesë e kujdesit ndaj vetes

Shumë njerëz e kanë tabu të flasin për masturbimin, prandaj, kur hapet si temë, i vë në siklet. Por, nëse nuk e keni dëgjuar, është shumë normale dhe e shëndetshme…

Lexo më shumë

Page 1 of 6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password