Kuzhinë

Antipasta perfekte me djathëra, ja çfarë këshillash duhet të ndiqni për ta realizuar atë

Vitet e fundit edhe në vendin tonë kulinaria ka marrë një formë shumë dimensionale duke u përshtatur veçanërisht me ato të vendeve fqinje të Europës. Tashmë ne kemi më shumë…

Lexo më shumë

Gra largohuni nga kuzhina! Sonte duhet të gatuajnë burrat

Jeni një mashkull që gatuani çdo ditë? Ju pëlqen të gatuani për veten, familjen apo miqtë? Fantastike. Por kjo ditë nuk është për ju. Por nëse jeni një mashkull që…

Lexo më shumë

10 fakte për ushqimet që do t’ju habisin

Ushqimet që hamë çdo ditë shpesh mund të fshehin mistere që shumë pak njerëz i dinë. Këto janë disa nga gjërat e çuditshme dhe të pabesueshme për ushqimet: Specat e…

Lexo më shumë

RECETAT E SHEFIT – Sallatë me mjaltë, shegë dhe mollë – Nga Renato Mekolli

Përshëndetje të dashur miq të “RevistaWho.Com”! Është e habitshme kur mendon se si ndryshojnë kohët… Dikur na dukej e pakuptimtë që një sallatë të kripur ta shoqëronim me fruta. Por…

Lexo më shumë

RECETAT E SHEFIT – Sallatë me fruta dhe sorbeto limoni – Nga Renato Mekolli

PËRBËRËSIT: Shalqi, pjepër, kajsi, kumbulla, pjeshkë, mango, luleshtrydhe, portokall. (Frutat që do të bëhen pjesë e kësaj recete, duhe të jenë të prerë në kube të vegjël dhe sasia e…

Lexo më shumë

3 ide praktike për “snacks” në fundjavë (banana, patate, ananas)

“Snack” (ushqim i shpejtë) me banane Përbërësit: 1 banane Vaj ulliri Kripë Qëroni bananen dhe priteni në feta të holla E vendosni në një enë dhe i lyeni me vaj…

Lexo më shumë

RECETA / BISKOTA ME TËRSHËRË

Tërshëra është një nga produktet më të vlerësuara sot nga mjekë e dietologë në mbarë botën. Thuhet se tërshëra është kultivuar rreth para 4000 vitesh, por në Europë kultivimi i…

Lexo më shumë

RECETE E THJESHTE/ Makarona të freskëta të përgatitura në shtëpi

Sot në mbarë botën makaronat (pasta) shquhen si një nga ushqimet më të preferuara nga të gjitha grupmoshat. Sipas organizatës Ndërkombëtare të Makaronave vendi i parë në botë për konsumimin…

Lexo më shumë

USHQIMET dhe ndikimi i tyre në organizimin e njeriut

  Ushqime të ndryshme, fruta apo perime kanë ndikime të ndryshme në organizmin e njeriut. Ato shpeshherë janë parandaluese të sëmundjeve të caktuara. Si dhe sa shpesh duhet t’i përdorim…

Lexo më shumë

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password