Jetë

femije-2

Studim: Fëmija i parë rrezikohet nga këto sëmundje

Një studim i ri ka zbuluar se fëmijët e lindur të parët në një familje janë më të rrezikuar nga disa sëmundje. Ata bien më shpejtë pre e disa gjendjeve…

Lexo më shumë
Screenshot_20170116-093133

STUDIMI/Në cilat orë të ditës duhet të hash që të humbësh peshë më lehtë?

Dilema e të gjithëve mes ushtrime fizike dhe palestrës për të humbur peshë mbetet një prej më të mëdhave në jetën tonë dinamike. Ka shumë mënyra për të rrëzuar kilet…

Lexo më shumë
C_2_articolo_3051198_upiImagepp

HISTORIA SHOKUESE/ U rigjet në moshën 18 vjeçare, vajza mbron rrëmbyesen e saj

Kamiyah Mobley shpërtheu në lot duke bërtitur “të dua shumë nënë”, në momentin që iu desh t’i thoshte lamtumirë nënës së saj adoptive Gloria Williams. Gloria u arrestua nga policia…

Lexo më shumë
5378cfeba9cfe72a32724befcd4fdf77_L

Serum për fytyrën dhe qafën me efekte mahnitëse

Mirë është të punosh, por jo të kapërcesh kufirin e rezistencave të tua, sepse kështu nuk gëzon as frytin e mundit të bërë. Serumin natyror me aloe vera dhe çaj…

Lexo më shumë
67818a5ede266d718808e9782b31023e_L

Çfarë nëne do të jeni sipas shenjës të horoskopit

Mendohuni mirë para se të bëheni nënë… Dashi Nënat e shenjës së Dashit dallojnë për vetëbesimin, fuqinë dhe për faktin që janë të patrembura. Por nga ana tjetër, ato kanë…

Lexo më shumë
auto_kelli1484488065

Dieta e cila ju dobëson për një muaj dhe që përdoret nga aktorët

Për shkak të xhirimit të serisë së re, Halit Ergenç është detyruar të dobësohet, prandaj Berguzar ka marrë gjërat nën kontroll dhe ka aplikuar menynë familjare. Seria turke “Ti je…

Lexo më shumë
auto_1-82-650x3581484484178

Zbulohen 5 ushqimet që konsumon çdo mjek

Ëmbëlsira, mish i kuq, ushqim i konservuar… këto janë disa nga produktet që shumica e njerëzve nuk i ndajnë nga tavolina e tyre. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se…

Lexo më shumë
auto_auto_pizo14844051111484496209

Faktet që tregojnë se jemi vizituar nga UFO-t

Mbështetësit e teorisë së ekzistencës së jashtëtokësorëve antikë kanë një sërë provash të ndryshme që toka ka qenë e vizituar nga jashtëtokësorët në të kaluarën e largët. Njëra nga provat…

Lexo më shumë
1484394712punettt

Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Djegia e një sasisë të konsiderueshme kalorish teksa bëni punët e shtëpisë mund të jetë motivimi i duhur për ju, nëse ngurroni të pastroni. Shërbimi i përmirësimit të shtëpisë “Plentific”, liston…

Lexo më shumë
e6059deb7ed1fe34dbdd2e0b68df9a09_L

Pse femrat bëhen dashnoret e një burri të martuar? 3 faktet që do t’ju habisin

Kohët e fundit psikologët po e theksojnë edhe më shumë faktin, se 80 % e femrave në botë tërhiqen më shumë nga meshkujt e martuar. Sipas intv.al, kjo ndodh për…

Lexo më shumë

Page 1 of 177

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password