Jetë

Kujdes! Ja çfarë sëmundjesh ju shkakton gjumi i tepërt

Numri i orëve të cilat kalojmë duke fjetur natën, mund të kenë ndikim themelor në kujtesën tonë. Një studim i publikuar në revistën shkencore “Neurology” ka zbuluar se gjumi i…

Lexo më shumë

Këto tipe femrash, meshkujt nuk duan t’i shohin me sy!

Meshkujt nuk duan kur femrat “shesin” mend, ndërkaq damat i dëshirojnë meshkujt kur në shoqëri filozofojnë. Kështu ka treguar një hulumtim i bërë në Britani të Madhe, në të cilin…

Lexo më shumë

10 minuta në ditë për një bark të sheshtë

Një ushtrim fizik që ju merr vetëm 10 minuta kohë në ditë do t’ju ndihmojë të forconi muskujt e barkut, të humbisni peshë e të tonifikoni trupin. Ushtrimi kombinon teknikat…

Lexo më shumë

TEST/ Çfarë u pëlqen meshkujve tek ti?!

Dekolteja, buzëqeshja, buzët, këmbët… zakonisht këto janë karakteristikat që meshkujt vërejnë në takimin e parë, por më pas, me kalimin e kohës, zbulojnë diçka që i bën të veçanta femrat…

Lexo më shumë

Këto janë 4 mënyrat për të hequr bojën e flokëve nga lëkura

Nëse i lyeni flokët në shtëpi, atëherë me siguri që do të jeni hasur shpesh me këtë vështirësi. Por disa herë edhe në parukieri. Sepse sado e kujdeshme që të…

Lexo më shumë

Mjekët u befasuan që ajo ia doli: E mundi kancerin me këtë dietë

Natasha Grindley është një grua 37­vjeçare nga Childwall në Angli e cila arriti të mposhtë kancerin me një ndryshim të thjeshtë të dietës. “Daily Mail” ka botuar historinë e kësaj…

Lexo më shumë

Bukë e zezë apo e bardhë? Zgjidhet dilema cila është më e shëndetshme

Efekti i dietës tek pesha varet nga mënyra sesi organizimi i gjithkujt reagon ndaj ushqimeve të ndryshme. Të vënë përpara zgjedhjes së bukës së zezë të bërë vetë dhe asaj…

Lexo më shumë

Ju hahet një ëmbëlsirë? Ja çfarë ju përshtatet sipas shenjës së horoskopit

Kur keni një humor të keq, të hani apo të gatuani një ëmbëslirë mund të jetë sekreti për ti dhënë pak ngjyra ditës! E rëndësishme nuk është të zgjedhësh një…

Lexo më shumë

FOTO/ Miriam Cani surprizohet nga fansja, shikoni dhuratën e veçantë që ka marrë

Çifti kaq i dashur për publikun Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, prej kohësh janë bërë prindër të një vajze të cilën e kanë pagëzuar me emrin Ameli. Vogëlushja ka marrë…

Lexo më shumë

Ja si duhet të jetë partneri ideal sipas shenjës së horoskopit

Me siguri një pjesë e madhe e jona nuk e vrasin mendjen se çfarë thotë horoskopi për jetën tonë. Por të jemi të sinqertë, dashuria është shumë e komplikuar dhe…

Lexo më shumë

Page 1 of 190

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password