Bukuri

800x400-ballerina-traction-alopecia-550x275

Foto/ Balerina zbulon efektet e tmerrshme që ka mbajtja e flokëve lidhur

Diva Hollands nga Anglia ka folur për rastin e saj kur filloi të kuptonte se po i binin flokët në mënyrë drastikë nga mbajtja e flokëve shpesh topuz. Ish balerina…

Lexo më shumë
zbokth

Maska më e mirë natyrale për eliminimin e zbokthit

Zbokthi është një problem që ndodh kur keni lëkurë shumë të thatë të kokës dhe kur përdorni shampo të papërshtatshme për larjen e flokëve. Sipas studimeve thuhet se stresi dhe…

Lexo më shumë
image

Mënyra e duhur sesi duhet të kombinoheni (FOTO)

Tek vajzat dhe gratë gjëja më e rëndësishme që ka në lidhje me çështjet e bukurisë, është veshja. Shumica prej tyre nuk përdorin rroba të shtrenjta, por stilin e veshjes…

Lexo më shumë
most-effective-homemade-hair-mask-recipes-you-will-be-shocked-by-the-results-800x400-550x275

Maskat e vjeshtës që rigjenerojnë flokët

Mënyra më e mirë për t’ua rikthyer flokëve shkëlqimin në vjeshtë, pas tharjes së verës apo dëmtimeve të tjera, janë dy maska të thjeshta të përgatitura në shtëpi. Ushqyese, hidratuese…

Lexo më shumë
foto-1

Make Up Tutorial – Gjithçka për tonin tuaj të fytyrës… – Nga Sara Karaj (FOTO+VIDEO)

Baza e makijazhit është toni i fytyrës, ndaj është shumë e rëndësishme të dimë si të zgjedhim të duhurën dhe si ta aplikojmë atë. Gjëja e parë më e rëndësishme…

Lexo më shumë
oval-faced-shape

E bukur në katër stinë të vitit / Çfarë nuk duhet të përdorim dhe faktorët që i bëjnë keq lëkurës

  Lëkura është në gjendje të ndiejë çdo ndryshim të stinëve. Përveç stresit emocional, lëkura pëson dhe ngacmime të jashtme. Ndryshimet e temperaturës dhe lagështisë, elementët atmosferikë si shiu, era,…

Lexo më shumë
portada-109

Njihuni me vajzën që është e aftë t’i pres flokët vetë…

Kush është munduar të pres flokët vetë dhe ia ka dalë? Epo ka njerëz që mund t’a bëjnë këtë fare lehtë, siç është kjo artistja e make-up, e quajtur Camila…

Lexo më shumë
alessandra-ambrosio-sleeping

Të flejë në krahun e majtë është sekreti i bukurisë së kësaj modeleje…

Nëse jeni të lodhura të lexoni revistat me modelet, ku sekretet e bukurisë së tyre janë të bëjnë tetë orë gjumë e të pinë 2 litra ujë në ditë, me…

Lexo më shumë
amber_heard_8243_544x

Amber Heard, fytyra më e bukur në botë… Vendi i dytë do t’ju lërë pa fjalë, ja “TOP 10”

Një studim i kryer së fundmi nga face mapping, ka treguar se fytyra e aktores Amber Heard ka përmasat e përsosura për të qenë fytyra më e bukur në botë….

Lexo më shumë
image1 (1)

Make Up Tutorial – Si t’i fshihni kilogramët e tepërta përmes konturit – Nga Sara Karaj

Disa kilogramë të shtuara ju bëjnë të mos ndiheni komodë? Mos u shqetësoni! Pak kontur mund të definojë dhe t’ju fshehë disa kilogramë. Këto janë disa nga taktikat e njohura…

Lexo më shumë

Page 9 of 10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password