Bukuri

Fotot/ Këto janë disa nga modelet më të bukura të flokëve të frymëzuara nga Instagrami

Të keni javë pas jave ide për stile të ndryshme të flokëve mund të jetë gjë e vështirë, por këtu ju ndihmon Instagram-i. Glamour ka përzgjedhur dhjetëra stile të bukura…

Lexo më shumë

5 sekretet e bukurisë nga India për të pasur flokë të gjatë

Flokët janë gjysma e bukurisë së femrave. Siç dihet, femrat indiane kanë flokë të gjatë dhe shumë të shëndetshëm. Më poshtë po ju japim disa këshilla si të keni flokë…

Lexo më shumë

Vuri këtë bimë në kokë, dhe flokët e saj u rritën me shpejtësi ekstreme

Besoni ose jo, produktet për rritjen e flokëve nuk kushtojnë shumë, ato mund t’i gjeni jo më larg se në kuzhinë. Edhe pse mban erë të rëndë, qepa rrit flokët në…

Lexo më shumë

Foto/ Balerina zbulon efektet e tmerrshme që ka mbajtja e flokëve lidhur

Diva Hollands nga Anglia ka folur për rastin e saj kur filloi të kuptonte se po i binin flokët në mënyrë drastikë nga mbajtja e flokëve shpesh topuz. Ish balerina…

Lexo më shumë

Maska më e mirë natyrale për eliminimin e zbokthit

Zbokthi është një problem që ndodh kur keni lëkurë shumë të thatë të kokës dhe kur përdorni shampo të papërshtatshme për larjen e flokëve. Sipas studimeve thuhet se stresi dhe…

Lexo më shumë

Mënyra e duhur sesi duhet të kombinoheni (FOTO)

Tek vajzat dhe gratë gjëja më e rëndësishme që ka në lidhje me çështjet e bukurisë, është veshja. Shumica prej tyre nuk përdorin rroba të shtrenjta, por stilin e veshjes…

Lexo më shumë

Maskat e vjeshtës që rigjenerojnë flokët

Mënyra më e mirë për t’ua rikthyer flokëve shkëlqimin në vjeshtë, pas tharjes së verës apo dëmtimeve të tjera, janë dy maska të thjeshta të përgatitura në shtëpi. Ushqyese, hidratuese…

Lexo më shumë

Make Up Tutorial – Gjithçka për tonin tuaj të fytyrës… – Nga Sara Karaj (FOTO+VIDEO)

Baza e makijazhit është toni i fytyrës, ndaj është shumë e rëndësishme të dimë si të zgjedhim të duhurën dhe si ta aplikojmë atë. Gjëja e parë më e rëndësishme…

Lexo më shumë

E bukur në katër stinë të vitit / Çfarë nuk duhet të përdorim dhe faktorët që i bëjnë keq lëkurës

  Lëkura është në gjendje të ndiejë çdo ndryshim të stinëve. Përveç stresit emocional, lëkura pëson dhe ngacmime të jashtme. Ndryshimet e temperaturës dhe lagështisë, elementët atmosferikë si shiu, era,…

Lexo më shumë

Njihuni me vajzën që është e aftë t’i pres flokët vetë…

Kush është munduar të pres flokët vetë dhe ia ka dalë? Epo ka njerëz që mund t’a bëjnë këtë fare lehtë, siç është kjo artistja e make-up, e quajtur Camila…

Lexo më shumë

Page 9 of 10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password