Bukuri

befunky-collage

Rozë floriri, ngjyra e flokëve në modë. Ja si e kanë përdorur VIP-at shqiptarë dhe të huaj (FOTO)

Nga bjonde në brune, nga ngjyrë e njëtrajtshme flokësh në baljazh, më pas ngjyra e flokëve mavi, trendet e flokëve këtë vit kanë qënë të larmishme. Por ajo çfarë ka…

Lexo më shumë
52597623a63e49ecd0e0193efdfba110

Prag festash, disa ide për të zbukuruar thonjtë

Tashmë është ajo periudhë e bukur e vitit, kur çdo njeri përgatitet për të kaluar festa të paharrueshme. E sigurisht që femrat kanë po ashtu në mendje çdo detaj për…

Lexo më shumë
befunky-collage

Bukuria e femrës në 37 vende të ndryshme të botës

Fotografja rumune Mihaela Noroc e la punën dy vjet më parë për të filluar një jetë të re. Ajo mori çantën e kamerën dhe udhëtoi botën duke fotografuar qindra vajza e gra…

Lexo më shumë
15328142_741583072664032_943319036_n

Disa ide mahnitëse si të bëni Make-up-in për Krishtlindje

 Krishtlindjet janë pranë nesh dhe sigurisht atë ditë duhet të dukeni mahnitëse. Sidomos nëse do i festoni jashtë shtëpisë. Ne ju sjellim sot disa ide si mund të bëni makeup-in…

Lexo më shumë
part1

Pse e keni lëkurën të thatë?

Lëkura e thatë është dukuri e shpeshtë. Ka shumë arsye për shkak të të cilave mund ta keni lëkurën të thatë. Po ashtu ka shumë arsye për shkak të të…

Lexo më shumë
beyonce-body-hd-wallpaper-543x450

Hiqni kilogramët me shpejtësi: Ja dieta me limon që përdor Beyonce

Kjo është një dietë që është përdorur edhe nga Beyonce pasi ajo lindi fëmijën. Këngëtarja e famshme me këtë dietë ka humbur peshë plot 38 kilogramë. Përveç asaj që limoni…

Lexo më shumë
kover

Elegantë edhe me pulovër? Po, mundeni! (FOTOT)

Të veshësh një pulovër edhe pse disa numra më të mëdhenj, nuk të pengon të dukesh elegante. Stilistët këtë vit kanë menduar të na e bëjnë më të lehtë dimrin…

Lexo më shumë
maske-per-fytyre-1

Receta, ju duhen vetëm tre përbërës, me to bëni mrekulli në fytyrë

Ka shumë maska për fytyrën, por kjo recetë japoneze do t’ju japë rini dhe freski. Ajo përdoret nga femrat japoneze, që kanë një veti, duken shumë më të reja se…

Lexo më shumë
15179097_735382036617469_1974611138015887600_n

Artistja e makeup-it transformohet në princeshat e Disney-t e veshur me perçe

Artistja e makeup-it, malajzezja Saraswati ka aftësi shumë të mira kur vjen puna tek makjazhi. Por ajo çfarë e bën të veçantë këtë artiste është se ajo përdor perçen në…

Lexo më shumë
collage

Ndryshimi dramatik i VIP-ave të Hollywood-it

Tanimë është e ditur që VIP-at në Hollywood përdorin makeup-in ose operacionet plastike për të ndryshuar por disa prej tyre kanë pësuar një ndryshim dramatik aq sa edhe tiparet e tyre…

Lexo më shumë

Page 2 of 10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password