Bukuri

landscape-1426623983-hollywood

Sekretet e bukurisë së Marilyn Monroe, Grace Kelly, Sophia Loren…

Nëse mendoni se yjet e Hollywood-it të ditëve të sotme bëjnë gjithçka për bukurinë, atëherë duhet të lexoni se çfarë bënin yje si Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Grace Kelly etj.  Marilyn Monroe-…

Lexo më shumë
makeup-33

Si qëndron e vërteta pas miteve për makeup-in?!

Ekzistojnë shumë mite për makeup-in apo si duhet ta aplikojmë atë, por në fakt e vërteta qëndron ndryshe. Këto janë 10 mitet për makeup-in: Mit 1.Makeup-i të bën me puçrra….

Lexo më shumë
1-princess-eye-makeup-by-tal-peleg

8 sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë

Ekspresiviteti që pasqyrojnë sytë tuaj reflekton edhe shpirtin tuaj. Prandaj është shprehja “Sytë janë pasqyrë e shpirtit”. Përdorni këto sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë: 1.Theksoni vetullat 2.Përdorni…

Lexo më shumë
77884954-d30d-43c4-a677-35e108e98683

Magjia e makeup-it! Transformimi i këtyre vajzave është i pabesueshëm…

Makeup-i të ndihmon vërtet të dukesh bukur, por për këto vajza ka qënë shpëtim. Artisti i makeup-it me anë të tualeteve i ka transformuar këto vajza. Shikoni ndryshimin:  

Lexo më shumë
panxhar-w-e1482231212377

Lëngu (uji) i perimes shumë të përdorur nga të gjithë, çelësi për eliminimin e dhjamit të barkut

Shumë njerëz të cilët vuajnë nga nivelet e larta të kolesterolit dhe mbipesha, filluan të konsumojnë këtë lëng efektiv dhe rezultatet i kanë habitur. Është fjala për ujin e patëllxhanit,…

Lexo më shumë
landscape-1475821466-landscape-1475776141-hbz-vb-skin-index

Victoria Beckham zbulon sekretin e bukurisë së saj: Ushqimi që ha çdo ditë është përgjegjës për lëkurën time

Kur Victoria Beckham jep këshilla bukurie, duhet të dëgjojmë të gjithë. Në intervistën e fundit me The Edit, Beckham u shpreh se sekreti i bukurisë së saj fillon në kuzhinë….

Lexo më shumë
screenshot_32

Njihuni me mashkullin më të bukur në botë!

Mashkulli më i bukur në botë është zgjedhur në Britani. Këtë vit fituesi i “Mister World” është me origjinë nga India dhe vajzat po çmenden pas tij. Para disa viteve ai…

Lexo më shumë
5-pomegranate-face-mask-for-glowing-skin-640x340

Maskë me lëkurë shege për të mos u plakur kurrë

E dinit që shega është fruti që nuk duhet të mungojë kurrsesi në tryezën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri? Përveç shkrirjes harmonike me të kuqen e festave, ajo konsiderohet…

Lexo më shumë
rrudhat

Farmacistët në shok: Ky krem me produkte shtëpie fshin rrudhat si me gomë

Shumë prej nesh luftojnë me rrudhat dhe kjo është arsyeja pse ne kemi arritur të përdorim produkte të shtrenjta me plot substanca të dëmshme kimike. Në vend të kësaj, është…

Lexo më shumë
5808155-7-1470389831-1000-18fe70aeb4-1470666731

9 këshilla profesionale për tu dukur bukur në foto

Ndonjëherë mund të dukemi shumë bukur para pasqyrës por pasi shkrepim një foto nuk na pëlqen më vetja. Kjo ndodh për shkak të pozës që ne marrim kur shkrepim foto….

Lexo më shumë

Page 1 of 10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password