Bukuri

Keni lëkurë të yndyrshme? Ndiqni këto hapa për të mbajtur gjatë makeup-in

Lajeni mirë fytyrën në mëngjes. Përdorni një larës që ka në përmbajtje acif salcicilik.  Pastroni zonën T me një tampon me alkool. Kalojeni me shpejtësi pas larjes sepse ju ndihmon…

Lexo më shumë

Doni të mbani lëkurën të re? Ja 5 ushqime të pasura me kolagjen të cilat mund t’ju ndihmojnë

5 ushqime të pasura me kolagjen që ju ndihmojnë të mbani lëkurën të re janë: Soja – Lufton plakjen, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe bllokon enzimat përgjegjëse për plakjen e…

Lexo më shumë

Zhdukni celulitin me uthull molle, një nga mënyrat më efektive dhe të shpejta

Celuliti është një nga kushtet e lëkurës më i vështiri për t’u trajtuar dhe për t’u zhdukur. Përveç se do një kujdes mjaft të madh duke filluar që nga dieta…

Lexo më shumë

Sekretet e bukurisë së Marilyn Monroe, Grace Kelly, Sophia Loren…

Nëse mendoni se yjet e Hollywood-it të ditëve të sotme bëjnë gjithçka për bukurinë, atëherë duhet të lexoni se çfarë bënin yje si Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Grace Kelly etj.  Marilyn Monroe-…

Lexo më shumë

Si qëndron e vërteta pas miteve për makeup-in?!

Ekzistojnë shumë mite për makeup-in apo si duhet ta aplikojmë atë, por në fakt e vërteta qëndron ndryshe. Këto janë 10 mitet për makeup-in: Mit 1.Makeup-i të bën me puçrra….

Lexo më shumë

8 sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë

Ekspresiviteti që pasqyrojnë sytë tuaj reflekton edhe shpirtin tuaj. Prandaj është shprehja “Sytë janë pasqyrë e shpirtit”. Përdorni këto sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë: 1.Theksoni vetullat 2.Përdorni…

Lexo më shumë

Magjia e makeup-it! Transformimi i këtyre vajzave është i pabesueshëm…

Makeup-i të ndihmon vërtet të dukesh bukur, por për këto vajza ka qënë shpëtim. Artisti i makeup-it me anë të tualeteve i ka transformuar këto vajza. Shikoni ndryshimin:  

Lexo më shumë

Lëngu (uji) i perimes shumë të përdorur nga të gjithë, çelësi për eliminimin e dhjamit të barkut

Shumë njerëz të cilët vuajnë nga nivelet e larta të kolesterolit dhe mbipesha, filluan të konsumojnë këtë lëng efektiv dhe rezultatet i kanë habitur. Është fjala për ujin e patëllxhanit,…

Lexo më shumë

Victoria Beckham zbulon sekretin e bukurisë së saj: Ushqimi që ha çdo ditë është përgjegjës për lëkurën time

Kur Victoria Beckham jep këshilla bukurie, duhet të dëgjojmë të gjithë. Në intervistën e fundit me The Edit, Beckham u shpreh se sekreti i bukurisë së saj fillon në kuzhinë….

Lexo më shumë

Njihuni me mashkullin më të bukur në botë!

Mashkulli më i bukur në botë është zgjedhur në Britani. Këtë vit fituesi i “Mister World” është me origjinë nga India dhe vajzat po çmenden pas tij. Para disa viteve ai…

Lexo më shumë

Page 1 of 10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password