close

Breaking News

Doni të punoni në Gjermani? Ambasada ka një lajm të rëndësishëm për ju

auto_Screenshot_191506362674

Ambasada Gjermane në Tiranë, me anë të një statusi të shpërndarë në faqen e saj në “Facebook”, ka dhënë një njoftim të rëndësishëm të të gjithë ata që dua të trajnohen apo dhe të punojnë në Gjermani. “Programi i bursave të Ekonomisë Gjermane 2018. Studioni apo punoni në një profesion që lidhet me ekonominë?

Keni dëshirë të kryeni një praktikë 3 deri 6 muaj në një kompani gjermane?

Atëherë aplikoni online nga data 1.10. deri 13.11.2017! Informacione të sakta mund të gjeni në faqen”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

auto_download1506362675 (1)

lexo më shumë

FOTOT NE BRENDESI/ Mbrëmja në shtëpinë e Florjan Binajt ku topi gjuhet me kokë…

ups 1

Mbrëmë pas orës 22, kur Krena duhet të ishte në gjumë se nuk shfaqet në video, prindërit e saj luanin me top me vëllain e vogël. Krena quhet e bija e aktorit të famshëm Florian Binaj. Ndërsa i vogli e ka emrin Glauk e është rritur tashmë, aq sa për të luajtur me top. Në krahët e mamit, një bionde shumë bukuroshe, ai ia gjuan topin me kokë babi Florit, yllit te “Portokalli”. Një skenë shumë e bukur familjare, ndër të paktat publikuar nga artisti, i cili jetën private e ruan me shumë kujes./ revistawho.com

lexo më shumë

Xhemin e zë gjumi në divan me macen, Arbana i bën foto…

auto_835bd7fa004f02f48fac637d131508471483709179

Mbrëmë dy prezantueset e suksesshme të “Top Channel” ishin bashkë, por tek shtëpia e cilës nuk e dimë. Duke qenë se Arbana i pëlqen shumë macet, siç është shprehur në raste të ndryshme, me shumë gjasë duhet të ishin në shtëpinë e saj. Siç duhet ta dini, vajzat janë edhe komshije me njëra-tjerën. Po nëse Arbana ishte gjithë dëshirë për të bërë biseda mikeshash, Xhemi nuk qe dhe aq e disponueshme. Atë gati e zuri gjumi në divan, bashkë me macen. “Na kënaqe me muhabet Xhemi Shehu”, shënon Arbana në njërën prej fotove publikuar në Instagramin e saj. Më pas edhe Xhemi postoi dy të tjera, foto shumë të bukura./ revistawho.com

lexo më shumë

FOTO/ Ankand për mbathjet e Hitlerit, nuk do ta besoni se sa u shitën

hitler-mutande-800×522

Kanë qenë të shumta sendet personale që i përkisnin Adolf Hitler, që deri tani kanë dalë në ankand: veshje, libra, manifestime. Por objekti i fundit i shitur nga shtëpia e ankandeve Alexander Historical Auctions, është i pazakontë. Bëhet fjalë për një palë mbathje të veshura nga Fuhrer në vitin e largët 1938. Ai i harroi ato në lavanderinë e një hoteli austriak. Ishte nipi i pronarit të hotelit që i dorëzoi në shtëpinë e ankandeve, të ruajtura në gjendje perfekte. Mbathjet kanë të qendisur iniciale A.H. Sipas “Huffington post”, “lufta” për t’i pasur ishte e fortë por në fund ato iu shitën një blerësi anonim për 7 mijë dollarë./ revistawho.com

lexo më shumë

Vdes gruaja më e shëndoshë në botë! Për tri muaj humbi 323 kilogramë

Eman,P20Ahmed_25115202.jpg.pagespeed.ce.njHDEXmcAt

Njihej si gruaja më e shëndoshë në botë. Egjiptiania Eman Ahmed Abd El Aty ,vdiq në orën 4:35 të mëngjesit të djeshëm në një spital në Abu Dhabi. Ajo ishte shtruar për të marrë kurim për problemet e zemrës dhe mosfunksionim të veshkave. Përpara se të kryente ndërhyrjen kirugjikale ajo peshonte 50 kilogramë, më shumë se çdo grua tjetër në planet. Pacientja ndiqej nga një ekip prej 20 mjekësh, që nga muaji maj kur nga India u vendos në Emirate. Aty e operuan. Eman Ahmed Abd Aty peshonte gjysmë toni kur në muajin shkurt kishte udhëtuar nga Mumbai për shkak të “elefantiasit”, një sëmundje që provokon fryrjen e trupit. Falë regjimit ushqimor të lëngshëm dhe kirurgjisë, ajo kishte humbur 323 kilogramë për tri muaj, por fatkeqësisht nuk ia doli./ revistawho.com

lexo më shumë

HORROR NE RUSI/ Arrestohet çifti i kanibalëve, kanë ngrënë 30 persona (+18)

1506338406908.jpg–fermata_una_coppia_di_cannibali___resti_umani_nel_frigo_

Një burrë dhe një grua janë arrestuar nga policia e rrethit të Krasnodar në Rusi, me dyshimin se kanë rrëmbyer, vrarë dhe ngrënë deri në 30 persona. Kështu raportojnë ditën e sotme mediat ruse. Për momentin hetuesit kanë arritur të identifikojnë vetëm 7 nga viktimat. Dyshja kanë pranuar se pjesët e trupave njerëzorë që iu gjetën në frigorifer, do t’i konsumonin më vonë. Sipas të dhënave, çifti e kanë nisur në vitin 1999. Burri u arrestua në fillim të shtatorit, pasi iu gjetën mbetje njerëzore në një kovë, në një fjetore ushtarake. Mësohet se i dyshuar ka bërë disa “selfie” me gjymtyrët e viktimave. Falë këtyre fotove ai u pikas nga hetuesit. Në fillim mohoi gjithçka, por më pas pranoi dy vrasje, siç raporton “Ria Novosti”. Gruaja që është arrestuar, është bashkëshortja e tij. Sipas mediave ruse, ajo punonte si infermiere në një institut ushtarak, ku u gjetën edhe mbetjet njerëzore e nga ku nisi hetimi./ revistawho.com

lexo më shumë

Lira Burgija kontraktohet nga gjermanët, lë punën në “Top Channel”

11709486_423921757801775_5975398149894164751_n

I mjaftoi të prezantonte një sezon të vetëm “Pasdite në Top Channel” që shqiptarët të mos e harronin lehtë imazhin e saj. Por sigurisht që kontributi i saj i nisur shumë më herët me kronika të mira në këtë televizion, vazhdoi deri më tani përtej “Pasdites”. Flasim për simpatiken Lira Burgija e cila pas shumë vitesh si gazetare, ka braktisur kanalin e rëndësishëm, për të nisur një angazhim të ri në një institucion gjithashtu të rëndësishëm. Ajo do të punojë në Shoqërinë Gjermane për Bashkëpunimin Ndërkombëtar GIZ. Kjo shoqëri e mbështetur dhe e financuar drejtëpërdrejtë nga qeveria gjermane, operon prej vitesh në Shqipëri duke zhvilluar aktivitete të shumta për mbështetjen dhe promovimin e turizmit sidomos rural në vendin tonë e jo vetëm. Përmes aktiviteteve të GIZ shumë shqiptarë janë njohur me pika turistike të paprekura e të papromovuara më herët, duke kthyer vëmendjen e njerëzve në vende shumë të bukura por të harruara. Nuk dimë ende se cila do të jetë detyra e Lirës në këtë shoqëri, por me siguri që në aktivitetin e parë do të dëgjojmë shumë shpejt të flitet për të. Suksese!/ revistawho.com

lexo më shumë

Cozman kapet mat me një bionde seksi, pushime në të njëjtin hotel ku ka qenë me Tunën

cos3

Vera nuk ka mbaruar ende për reperin e njohur me emrin Cozman. Në fakt, edhe pse pjesë e labelit të famshëm Babastar, ai u bë më i njohur falë lidhjes së tij me Tunën, një artiste e konfirmuar prej vitesh në muzikë. Duket sikur Tuna dhe Cosman ishin dy gjymat ideale, të cilat po të bashkoheshin, do të arrinin supersuksesin dhe superfamën. Tuna, këngëtarja nga Maqedonia, kishte prezantuar në publik kryesisht krijime serioze, të denja për ekrane festivalesh. Mjafton të kujtosh një baladë aq të bukur si “Bileta”. Një zë i bukur dhe performancë në stilin MTV, e bënë Tunën shumë të pëlqyer në publik. Por, mbase për të nuk mjaftonte.cos2

Ajo donte më shumë famë, e cila arrihet me një muzikë më komerciale. Dhe e gjeti çelësin, bashkëpunimin me një reper, një formulë që ishte eksperimentuar nga të tjerë këngëtarë para saj, ku falë bashkëpunimeve me një reper kishin arritur supersukses.

Por Tuna shkoi edhe më tej, sepse me Cozman ajo krijoi edhe lidhje sentimentale. Këngët komerciale, klipet provokuese dhe supererotike, si dhe lajmet e vazhdueshme mbi jetën e tyre dhe historinë e dashurisë, i siguruan çiftit vëmendjen e duhur, por edhe shumë kërkesa për koncerte.cos3

Pushimet në Dhërmi kanë qenë gjithashtu të zakonshme për çiftin Tuna dhe Cosman. Vitet e fundit “Panorama Plus” ka sjellë fotot nga Dhërmiu dhe hoteli ku ata pushonin. Për fansat që e ndjekin, të gjithë e dinë se me çfarë po merret Turna tani. Ajo është lumturisht e martuar dhe ka sjellë në jetë një djalë. Natyrisht që këtë lumturi ajo e ndan edhe me ndjekësit e saj në rrjete sociale, ndërkohë që po përgatit një rikthim të fuqishëm në muzikë. Por ja ku kemi lajme edhe për Cozman.

Ai është fotografuar në Dhërmi pak ditë më parë me një vajzë bionde të panjohur. Nuk ka preferuar që të lëvizë shumë me të. Madje, edhe xhiron me motorin e ujit e ka bërë vetëm. Por ajo që na bën përshtypje është se ai është akomoduar në të njëjtin hotel ku qëndronte dikur me Tunën. Presim të mësojmë më shumë se kush është e zgjedhura e re akoma e panjohur e Cozman./ panorama

lexo më shumë

Shokon këngëtari italian Albano Carrisi: Kam mendur vetvrasjen!

640x360_C_2_video_756603_videoThumbnail

I ftuar në një program televiziv në “Canale 5″ këngëtari i suksesshëm i muzikës italiane, shumë i njohur edhe në Shqipëri, Albano Carrisi, i ka lënë të gjithë me gojë hapur. Ai ka bërë një rrëfim me zemër të hapur, për jetën e tij ku ndër të tjera ka zbuluar se ka menduar vetvrasjen. Duke folur për divorcin me gruan e tij Romina ai tregoi duke qarë: Pranova me dhimbje të madhe që Romina të largohej. Në atë periudhëm kam pirë helm. Duhet ta pranoj se ndonjëherë kam pasur mendime të këqija por më pas i kam thënë vetes se jam budalla. Vitet ’90 ishin të vështira për t’u përballuar, pasi shkova në kontrast me Zotin. Të kthehesh në shtëpi nga turet e të mos dëgjoj zërat e zhurmën e bukur të familjes, është e vështirë. Po më binte bota përsipër, por më pas e rigjeta dëshirën për të jetuar”./ revistawho.com

lexo më shumë

Flet shoqja e dhomës: Melania ambicioze, gjithmonë e ka ditur se kush dëshironte të bëhej

640x360_C_2_video_756856_videoThumbnail

Bukuroshja Victoria Silvstedt ka rrëfyer për jetën e saj, duke zbuluar edhe detajet e një miqësie me gruan më të famshme të planetit sot, Zonjës e Parë amerikane. Modelja suedeze kujtoi fillimet e karrierës së saj kur bashkëjetonte në Paris me Melania Trump, “Ishim të dyja në fillesat tona si modele. Jetonim në një apartament të vogël në Paris. Ajo ishte një grua e thjeshtë por shumë ambicioze. E dinte që atëherë se kush dëshironte të bëhej. Një pasdite teksa rrinim në shtëpi, më tregoi se një ditë do të donte të bëhej edhe më e famshme se Sophia Loren. Dhe shikoni pak se ku arriti”, tha ajo./ revistawho.com

lexo më shumë
1 2 3 2,349
Page 1 of 2349