• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

“Yahoo” nuk do të ekzistojë? Ja si qëndron e vërteta!

Në fillim të javës “Yahoo” shfaqi disa nga planet e veta pas blerjes prej 4.8 milion$ nga “Verizon”. Me dorëheqjen e administratores Marissa Mayer, kryetarit të bordit Maynard Webb dhe bashkëthemeluesit David Filo u përfol se “Yahoo” do ndryshojë emrin në “Altaba Inc”. Por “Yahoo” që ju njihni nuk do të ndryshojë emrin. Kompania që do ndryshojë emrin në “Altaba” do të jetë subjekti i mëparshëm i quajtur “RemainCo”. Subjekti që do të mbetet do të jetë “Verizon” që do të përmbajë një 15% në Alibaba, një pjesë 35% në Yahoo Japoni, dhe një portofol të vogël të patentave të quajtur Excalibur. Pra “Yahoo” nuk do të ndryshojë emrin e saj./revistawho.com

CLOSE
CLOSE