close
Breaking NewsLajme

VIDEO/ Zjarr masiv në konviktin e vajzave në Turqi, 12 të vdekur

3addbb1a00000578-3983820-image-m-25_1480454334465

Një zjarr në një konvikt vajzash të një shkolle të mesme në jug të Turqisë ka lënë 12 të vdekur dhe 22 të plagosur. Lajmi konfirmohet nga guvernatori i qytetit dhe nga media shtetërore turke, shkruan “Panorama”. Shkaku i zjarrit mbetet ende i panjohur, ndërsa nuk dihet gjithashtu nëse të gjitha viktimat ishin nxënëse të shkollës. Televizioni turk shfaqi pamjet e para të flakëve dhe tymit që dilte nga një ndërtesë disakatëshe, si dhe zjarrfikësit që luftonin për t’i vënë ato nën kontroll. Shumë prej xhamave të konviktit u thyen dhe u kthyen në gërmadha të zeza, ndërkohë që mbeturina djegiesh kishte në hyrje të ndërtesës pasi u shua zjarri. 

http://dai.ly/x53zhng

Tags : turqizjarr
loading...