VIDEO/ Shqiptari në Belgjikë fiton Lotarinë Europiane, merr 168 milionë euro


Një shqiptar në Belgjikë ka fituar Lotarinë Europiane në shumën 168 milionë euro. Mediat belge raportojnë se shqiptari me pasaportë belge, 45-vjeçar ka fituar lotarinë, pasi kishte blerë një biletë në në një pikë shitjeje në Scharbeek. Pyetur nga mediat ai tregon se luan prej 10 vitesh dhe më në fund u shpërblye.

Le gagnant belge de l’EuroMillions est un Bruxellois de 45 ans

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password