• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ Ngrihet flamuri kuq e zi në Tiranë, Veliaj: Nëntorin tjetër festojmë në sheshin më të bukur në rajon

Festimet anë e mbanë vendit kanë filluar dhe shumë personalitete kanë bërë urimet e tyre për këtë 104 vjetor të Pavarësisë së Shqipërisë. Gjithashtu dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka uruar shqiptarët dhe është shprehur se nëntori tjetër do ta gjejë Tiranën me sheshin më të bukur të trevave dhe ndoshta më të bukurin në rajon. “Sheshi Skënderbej do të jetë i përfunduar, kemi filluar porositë për pllaka, drurë, pemë bimë. Nëntorin tjetër do ta festojmë në një shesh më të bukurin e trevave tona, më të bukurin në rajon. Më shumë punë, më pak fjalë, stërkëmbësha e ngatërresa që vendi të ecë përpara”,­ tha Veliaj.