• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ Lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj është liruar nga burgu. Vendimi është marrë nga gjykata e Colmarit, ku ai u ndalua pak ditë më parë. Haradinaj është lënë i lirë me kusht. Sipas vendimit të gjykatës, ai nuk duhet të largohet nga Franca dhe duhet të paraqitet dy herë në javë tek autoritetet. Avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon ka kërkuar nga gjykata lirimin e tij, ku pas shqyrtimit të dokumentacionit, Gjykata në Colmar vendosi që Haradinaj të lirohet me kusht.

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj (Video)

Posted by IndeksOnline on Donnerstag, 12. Januar 2017