• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ Lëvizja për Universitetin, ministrja Lindita Nikolla ‘sulmohet’ me salcë

Gjatë samitit të studentëve, organizuar përballë Piramidës, ku merrte pjesë dhe kryeministri Edi Rama, një studente i ka hedhur bojë ministres së arsimit Lindita Nikolla. Në video duket qartë momenti kur qëllohet ministrja, menjëherë sapo ajo ështe ulur ku një aktiviste i është afruar dhe i ka hedhur salcë. Studentja është pjesë e Lëvizjes për Universitetin, që kundërshtojnë fort reformën për arsimin.

259821