• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ Këto janë këngët më të bukura të Krishtlindjeve…

Nëse do të bënim një klasifikim të këngëve më të bukura të festave, me siguri çmimin e parë do e merrte Mariah Carey me të famshmen “All I Want For Christmas Is You”. Por e vërteta është se kjo periudhë me drita e atmosferë që vetëm dhjetori dhuron, ka një kolonë zanore të gjatë. Janë shumë këngë Krishtlindjesh që mund t’ua kënaqin zemrat këto ditë të fundit të vitit, që mund t’i vendosni sapo të zgjoheni në mëngjes apo edhe gjatë darkave të ngrohta me njerëzit e zemrës. Madje kemi edhe disa krijime të veçanta shqiptare të kënduara prej zërave të artisteve tona Juliana Pasha dhe Besa Kokëdhima. Kemi bërë një listë me 10 këngët më të bukura të Krishtlindjeve të të gjitha kohërave, për t’iu uruar pak më ndryshe sivjet. Gëzuar!

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Justin Bieber – Mistletoe

Besa Kokëdhima- Ti je festa ime

Juliana Pasha – Krishtlindje të bardha

Train – Shake up Christmas

Louis Armstrong – What A Wonderful World

Jingle Bells – Christmas Carol

Glee – Jingle Bell Rock

Wham! – Last Christmas

Feliz Navidad