• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ ‘Këta gazetarët duhen eliminuar!’ Presidenti Putin dhe ai çek harrojnë mikrofonat ndezur

Një incident jo pak i vogël ka ndodhur në Kinë ku presidenti çek, Milos Zeman i ka thënë homologut të tij rus, Vladimir Putinit, se ishin shumë gazetarë rreth e rotull dhe se ata duhen eleminuar.

Ata kishin harruar mikrofonatndezur pak para takimit para medieve, ndërsa Putin e ka komentuar incidentin se kjo ishte vetëm një shaka, duke shtuar se mjafton që të reduktohet numri i gazetarëve.

Ndërkaq, nga zyra e presidentit çek, kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për një shaka., shkruan sot “Syri.net”.

Ndërkohë, shefi i diplomacisë çeke Lubomir Zaorlek ka deklaruar se “nuk i pëlqen” të flasë për një temë të përshtatshme, derisa ministri i kulturës Daniel Herman se një deklaratë e tillë është e “papranueshme”.