close
Breaking NewsLajme

VIDEO/ Ju telefonojnë me numër privat? Ja si ta zbuloni

t_1476615622-6947016

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh që të bezdiseni nga persona që ju telefonojnë me numra privatë. Jeni munduar t’i jepni fund kësaj situate por nuk keni ditur si ta bëni? Si fillim duhet të shkoni tek paneli “Setings”, më pas duhet të selektoni opsionin “About Phone”, përzgjidhni opsioni “Status” dhe nëse do të shikoni opsionin “My phone number” e cila thotë “Unknown” ju duhet të ndiqni këto hapa, shkruan “Express”.  Shkruani kodin *121*9#  dhe më pas shtypni butonin e telefonatës që ky kod të aprovohet, në momentin që do t’ju shfaqet në celularin tuaj mesazhi “USSD code running and MMI complete” ju duhet të përsërisni edhe një herë proçesin e kodit dhe më pas ju do të keni mundësi të shikoni se kush ju telefonon me numër privat.

Tags : numer privattelefoni
loading...