• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Video emocionuese/ Faqja zyrtare e Chapecoences nderon “Kampionët e përjetshëm”

Pothuajse të gjithë lojtarët dhe stafi i klubit brazilian Chapecoence humbën jetën tragjikisht ditën e djeshme teksa avioni i tyre u rrëzua. Kjo ngjarje e rëndë ka shokuar të gjithë njerëzit, e mbi të gjitha fansat e tyre të zjarrtë. Faqja zyrtare e Chapecoences ka publikuar një video të titulluar “Kampionë të përjetshëm”, ku reflektohen momente të tifozerisë me kampionët e ekipit të cilët shkruan historinë duke hyrë në finale të Kupës së Amerikës së Jugut – të cilën nuk arritën ta luajnë kurrë pasi vdiqën rrugës për ta realizuar ëndrrën. Nga kjo tragjedi mundën të shpëtojnë mrekullisht vetëm dy futbollistë.

Eternos campeões.#ForçaChape

Posted by Associação Chapecoense de Futebol on Dienstag, 29. November 2016