• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

VIDEO/ Edi Rama: Nuk jam për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur rreth bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë në një intervistë për “Al Jazeera”. I pyetur nëse e mbështet bashkimin kombëtar, Rama u përgjigj se ky nuk ka qenë asnjëherë qëllim për Shqipërinë. “Nuk ka qenë kurrë. Sepse besoj fort se ‘Shqipëria e Madhe’, ‘Serbia e Madhe’, apo çfarëdo qoftë tjetër ‘e Madhe’ është ajo që e shkuara na ka lënë”, shprehet Rama. Kurse i pyetur pse është kaq shumë e rëndësishme për Kryeministrin e Shqipërisë që Serbia të njohë zyrtarisht pavarësinë e Kosovë, Rama u përgjigj: “Është shumë e rëndësishme për njerëzit, për shqiptarët dhe serbët, si dhe për shqiptarët e Kosovës.”