• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Vendet ku tashmë ka trokitur Viti i Ri 2017

Mirëseardhjen Vitit të Ri 2017 ja ka dhënë tashmë Zelanda e Re, Australia, Kina, Japonia dhe Hong Kongu. Të parat që pritën 2017  ishin tre ishuj në Paqësor, Samoa, Tonga dhe ishujt Fixhi. 2017-a në Zelandën e Re, hyri në orën 12:00 me orën tonë. Dy orë më pas shfaqja në “Harbour Bridge”, në Sidney, Australi, ishte mbresëlënëse ku mbizotëronte ngjyra e purpurt, në homazh të Prince, si edhe u luajt një pjesë nga “Space Oddity” e David Bowie. Viti i Ri trokiti edhe në Pekin ku kinezët shijuan spektaklin e fishekzjarrëve.