• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Vdes gruaja më e shëndoshë në botë! Për tri muaj humbi 323 kilogramë

Njihej si gruaja më e shëndoshë në botë. Egjiptiania Eman Ahmed Abd El Aty ,vdiq në orën 4:35 të mëngjesit të djeshëm në një spital në Abu Dhabi. Ajo ishte shtruar për të marrë kurim për problemet e zemrës dhe mosfunksionim të veshkave. Përpara se të kryente ndërhyrjen kirugjikale ajo peshonte 50 kilogramë, më shumë se çdo grua tjetër në planet. Pacientja ndiqej nga një ekip prej 20 mjekësh, që nga muaji maj kur nga India u vendos në Emirate. Aty e operuan. Eman Ahmed Abd Aty peshonte gjysmë toni kur në muajin shkurt kishte udhëtuar nga Mumbai për shkak të “elefantiasit”, një sëmundje që provokon fryrjen e trupit. Falë regjimit ushqimor të lëngshëm dhe kirurgjisë, ajo kishte humbur 323 kilogramë për tri muaj, por fatkeqësisht nuk ia doli./ revistawho.com

CLOSE
CLOSE