Vdes 16-vjecarja në “party” pasi mori ekstazi, policia jep alarmin: Bëni kujdes nga kjo drogë

Undated handout photo issued by Police Scotland of red bugatti veyron ecstasy type tablets, as Police Scotland have issued a drugs warning following the death of a 16-year-old girl in Midlothian who may have had access to ecstasy type tablets. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Saturday October 15, 2016. The teenager reportedly fell ill at a house party in Newtongrange and was taken to Edinburgh Royal Infirmary on Saturday. One line of inquiry officers are following is that the girl had access to "ecstasy type tablets", police said. See PA story SCOTLAND Drugs. Photo credit should read: Police Scotland/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

Një nxënëse 16-vjeçare humbi jetën, pasi kishte pirë tableta ekstazi të njohura si  “Bugatti i kuq”. Shellie Callaghan u transportua mbrëmë në spital, pasi kishte konsumuar “ekstazi” në një party në Newtongrange, Midlothian. Vajza u dërgua në Edinburgh, por tragjikisht humbi luftën e saj për të mbijetuar duke shkaktuar një alarm publik për ata që e përdorin këtë lloj droge. Ajo dhe katër persona të tjerë përfunduan në spital, pasi konsumuan tabletë ekstazi, ku 16-vjeçarja nuk mundi që të shpëtonte, shkruan “Jetaoshqef”. “Ata janë njerëz të mirë edhe Shellie ishte një vajzë popullore, ishte personi i fundit që mendonim se do të vdiste në rrethana të tilla, kjo është e tmerrshme, ata janë një familje e bukur, ky është një lajm shkatërrues”, thotë nga fqinjët. Janë marrë analizat e gjakut dhe po kryhen hetimet, ndërkohë policia ka dhënë alarmin që kjo lloj droge që shikoni në foton e mëposhtme të mos përdoret, pasi do t’ju marrë jetën edhe nëse konsumoni pak.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password