• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Turqia goditet sërish, sulm i armatosur në një restorant në Stamboll

Një tjetër sulm i armatosur ka ndodhur në Stamboll të Turqisë. Ngjarja ka ndodhur në një restorant në lagjen Fatih. Sipas asaj që raporton ‘Al Arabiya’, incidenti nuk është i lidhur me një sulm terrorist. Dy persona të armatosur shkëmbyen zjarr para restorantit, ku ngelën të plagosur 3 persona, përfshirë dhe pronarin e lokalit.