• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Trendet e flokëve dhe makeup-it që duhet t’i lini pas në 2016. Shikoni se çfarë trendesh do të jenë në 2017…

Moda ndryshon çdo vit, po ashtu edhe modelet e flokëve, mënyra si e bëni makeup-in etj. Shikoni se çfarë ndryshimesh do pësojnë modelet e flokëve dhe makeup-it në 2017:

7660060-166024-0-1479198750-1479198760-650-38bfdbac33-1-1479379034

Në 2016 është trend pikturimi i vetullave por kjo gjë nuk do ndodhë në 2017. Duhet t’i lini vetullat sa më natyrale.

7660160-166024-2-0-1479278046-1479278051-650-465b939206-1-1479379034

Qerpikët natyralë nuk do jenë më trend. Trend në 2017 duhet të jenë qerpikët si kukull, edhe nëse nuk keni qerpikë të dendur, do vini qerpikë fallco.

7660260-166024-4-0-1479221115-1479221119-650-abff676968-1-1479379034

Makeup-i nude ishte shumë në modë këtë vit por në 2017 në modë do të jetë makeup-i me ngjyra të ndezura.

7660210-166024-3-0-1479199003-1479199007-650-f4b7ccce35-1-1479379034

Nuk do ketë më kontur në 2017. Në modë do të jetë makeup-i natyral në fytyrë dhe jo fytyrë e konturuar. 

7660310-166024-5-0-1479199660-1479199664-650-235c547df8-1479379034

Në modë këtë vit ishte buzëkuqi mat kurse në 2017 do të jetë buzëkuqi me shkëlqim.

7660410-166024-7-0-1479201464-1479201496-650-528398b9a8-1-1479379034

Modeli i flokëve retro nuk do jetë më në modë. Në 2017 do të jenë në modë kaçurrelat natyralë.

7660510-166024-10-0-1479201761-1479201787-650-0ce7aa7691-1-1479379034

Edhe modeli i thonjve do pësojë ndryshim…