• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Tërmet 5.3 ballë në kufi me Greqi, lëkundje edhe në disa qytete të Shqipërisë

Kanë qenë tre goditje të forta termeti mbrëmjen e sotme në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shumë qytetarë shqiptarë, sidomos në jug të vendit thonë se i kanë ndjerë lëkundjet e fundit. Siç shihet nga të dhënat që publikon qendra europiane e termeteve, epiqendra ka qenë në kufirin greko-shqiptar. Forca e termetit 5.3 ballë. Janë regjistruar tre goditje radhazi.

Ky termet mesohet se është ndjerë në Gjirokastër, Sarandë, Himarë, Berat, etj.

Bashkangjitur harta që tregon epiqendren e termetit