• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Moti

Temperaturat ulen nën 0, ja kur do të ketë përmirësim të motit

Ashtu si ishte paralajmëruar dita e sotme ka nisur me mot të ftohtë, ndryshe nga temperaturat me të cilat ishim mësuar. Në disa zona veriore ka pasur ngrica dhe reshje dëbore gjatë natës, ndërkohë që në veri dhe juglindje temperaturat kanë qenë nën 0 gradë. “Që nga dita e martë dhe deri në fund të javës pritet moti i kthjellët por i ftohtë temperaturat do të variojnë – zonat bregdetare nga 0 në 1 gradë C, zonat e ulëta në ­3 apo ­4 gradë C dhe zonat malore deri në ­8 gradë C. Fundjava do të sjellë rritje të temperaturave në vend”­ raporton Meteoalb. Shumë akse rrugore janë bllokuar nga dëbora, duke përfshirë këtu edhe ‘Rrugën e Kombit’.