• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Sulm në Paris, qëllohen me armë dy policë që po hetonin një ‘pako të dyshimtë’

Dy oficerë të policisë franceze janë qëlluar me armë zjarri në qendër të kryeqytetit francez, bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare. Oficerët raportohet se po hetonin një “pako të dyshimtë” para se të sulmoheshin, e cila mendohej se kishte një eksploziv
Njëri prej policëve që është sulmuar në Champs Elysees ka vdekur ndërkohë që një prej personave që ka qëlluar me armë ndaj tyre është vrarë, kanë thënë burime të sigurisë për Reuters.

Qendra e Parisit është izoluar menjëherë dhe policia ka urdhëruar njerëzit të shmangin zonën e ngjarjes./xing.al