• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

‘Spotify’: Drake, artisti më i dëgjuar i vitit 2016

Pltaforma muzikore “Spotify” ka shpallur këngën “One Dance” të Drake si kënga me e transmetuar e vitit në Britani, duke lënë pas “Cheap Thrills” të Sia-s dhe “I Took A Pill in Ibiza” të Mike Posner.

Albumi i fundit i Drake “Views”, i publikuar në muajin prill, ka është transmetuar mbi 2.45 miliardë herë, ka thënë “Spotify”, duke u shndërruar në albumit më të famshëm të vitit në Britani. Ndërsa “One Dance” është kënga më e dëgjuar e të gjitha kohërave në “Spotify”, ku është luajtuar më shumë se 970 milionë herë.